2017, pa 2020: Liga šampiona se vraća u Lester

Autor Mladen Šolak Izvor mondo.rs

Džejmi Vardi i Harvi Barns doneli jako važnu pobedu "lisicama". I veoma ubedljivu.

Lester se sprema za povratak najboljeg evropskog fudbala na "King Pauer" stadion.

Tri godine nakon što je u svojoj kući igrao četvrtfinale Lige šampiona protiv Atletiko Madrida, nekadašnji šampion Engleske napravio je ogroman korak ka ostvarenju velikog cilja - zauzimanja (bar) treće pozicije na tabeli.

Lester - Aston vila 4:0 (1:0)

Džejmi Vardi, koji je i tada bio lider ekipe, postigao je dva gola u ovom trijumfu, a preostala dva namestio je još jedan član šampionske generacije - Mark Olbrajton.

Iskusni vezista asistirao je za pogotke kojima je mladi napadač Harvi Barns (22) doneo Lesteru 1:0 u 40. minutu, a onda na kraju postavio konačnih 4:0...

Momak koji je u Lesteru od svoje sedme godine najpre je obišao Pepea Rejnu i rutinski pogodio mrežu gostiju, a u 85. minutu je ukucao loptu iza leđa Španca na odličnu povratnu loptu Olbrajtona.

U međuvremenu, Vardi je savladao Pepea Rejnu iz penala za 2:0 i nije propustio šansu da se potom nasladi dugim pogledom ka Špancu, a onda je u 79. minutu najavio ubedljiv trijumf svog tima, udarcem sa levog ćoška peterca za 3:0.

Lester je ovom pobedom ostao treći sa četiri poena manje od drugoplasiranog Mančester sitija, uz odigranu utakmicu više. Sa druge strane, "lisice" sada imaju pet poena više od Čelsija, koji je četvrti. Podrazumeva se da je to poslednje mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Na drugom kraju tabele, Aston vila je pretposlednja i u seriji je od pet uzastopnih poraza. Taj niz sluti povratak u Čempionšip posle jedne sezone u najvišem rangu.