Lazar Samardžić, fudbaler sa nemačkim pasošem i srpskim poreklom, zauvek će pamtiti ovaj petak, 22. maj.

Perspektivni ofanzivni vezista debitovao je za Hertu u ubedljivoj pobedi protiv gradskog rivala:

Herta - Union Berlin 4:0 (0:0)

/Ibišević 51', Lukebakio 52', Kunja 61', Bojata 77'/

Iako je na poluvremenu bilo samo 0:0, domaćin je na praznom Olimpijskom stadionu pokazao snagu u nastavku. Talentovani Samardžić ušao je kao rezervista u 81. minutu i na terenu se pridružio saigraču Marku Grujiću, koji je odigrao ceo meč za domaće.

Neven Subotić, štoper gostiju i nekadašnji reprezentativac Srbije, nije večeras bio u timu gostiju.

Ovo je bila noć za pamćenje mnogo mlađeg srpskog fudbalera.

Lazar Samardžić rođen je 2002. godine, kapiten je omladinske reprezentacije Nemačke do 19 godina, a predstavnici Fudbalskog saveza Srbije razgovarali su sa njegovim ocem i imaju želju da biser Herte zaigra za naš nacionalni tim.

Na portalu mondo.ba pročitajte više o toku utakmice gradskih rivala, kojom je "otvoreno" drugo post-karantinsko kolo u Bundesu.