Izvor mondo.ba

Tri crvena kartona na četiri meča odigrana u sredu uveče.

Izvor: Martin Meissner/AP POOL

Crnoj seriji Šalkea ne nazire se kraj!

Ekipa iz Gelzekirhena poražena je 2:1 na gostovanju Fortuni iako je početkom drugog poluvremena povela i nagovestila da bi mogla da prekine niz od devet utakmica bez pobede.

Fortuni je, međutim, trebalo tačno 10 minuta da izjednači preko Heningsa, a onda još samo pet da pogotkom Karamana stigne do potpunog preokreta za svoju tek šestu pobedu u sezoni!

Treći poraz u isto toliko mečeva od kako je nastavljena Bundesliga Šalke je upisao u Diseldorfu, ali je ustvari uništen u Minhenu. Naime,tek sada se vidi koliko je teško bilo onih 0:5 protiv Bajerna 25. januara.

Samo osam dana ranije Šalke je pobedom 2:0 nad Borusijom Minhengladbah izbio na deobu trećeg mesta na tabeli sa Bajernom, da bi ga Bavarci već narednog vikenda demolirali na Alijanc Areni, ali i gurnuli u provaliju iz koje Šalke još nije našao izlaz.

U narednih 10 mečeva usledila su četiri remija i šest poraza uz gol-razliku 3:24 pa navijači sa razlogom traže smenu Davida Vagnera.

Ni dvomesečna pauza nije mu pomogla da izvadi ekipu iz kanala. Naprotiv! Šalke je sada još dublje!

Izvor: Ronald Wittek/Pool EPA

Ono što nije uspelo Šalkeu, uspelo je Hofenhajmu, koji je pobedom 3:1 nad Kelnom prekinuo niz od sedam mečeva bez trijumfa.

Junak domaćih bio je Krištof Baumgartner koji je postigao tri gola, ali se morao pomiriti sa odlukom da mu jedan ponište zbog ofsajda.

Vezista Hofenhajma tako nije stigao do het-trika, ali je upisao asistenciju za pogodak Zubera kojim su domaći stigli do 3:0 i na najbolji mogući način iskoristili isključenje Bornauva u prvom poluvremenu.

Tek kada su i oni ostali bez Hubnera zbog drugog žutog kartona “jarčevi” su uspjeli da ublaže poraz pogotkom Kajnca na isteku sata igre.

Mogao je Mark Ut da potpuno zakomplikuje stvari petnaest minuta pre kraja, ali je promašio jedanaesterac pa je Keln posle dva remija identičnim rezultatom 2:2, upisao i prvi poraz u nastavku sezone.

U derbiju začelja Union Berlin i Majnc remizirali su 1:1, a ni tu nije moglo bez crvenih kartona. Zaradili su ga domaći, ali uprkos tome sačuvali bod.