Vojvodina i Čukarički odlični, Bojić i Tedić pogađali protiv ''svojih''

Borba za četvrto, a možda i treće mesto u Superligi.

Derbi kola opravdao očekivanja, Vojvodina i Čukarički podelili bodove u Novom Sadu. Sjajna fudbalska predstava kojoj je falila samo publika, ako ne računamo pojedine navijačke zvuke sa krovova okolnih zgrada.

Sve što smo mogli da očekujemo od dva tima iz vrha tabele, pruženo nam je na stadionu Karađorđe. Prvi deo igre u kom dominira domaći tim, drugi deo igre u kom su bolji gosti, kojima je trijumf bio potrebniji, golovi, velike šanse, visok tempo fudbala... Svega je bilo, pa i žutog kartona za Nenada Lalatovića.

Tragičar meča, barem u očima Novosađana, mogao bi da bude Vukadinović. Bio je to najzapaženiji igrač prvog dela, čovek koji je razbio desni bok odbrane ''Brđana'', ali nijedna od tri dobre prilike u koje je ušao mu nije bila dovoljna za gol.

Pogodio je zato, umesto njega, Petar bojić. On je sjajno pratio akciju Đorđevića po levoj strani, izvukao se na drugu stativu i odande glavom pogodio mrežu Petrovića. Treba istaći da je u tom delu meča mladi golman Čukaričkog bio na visini zadatka.

Njegov posao je bio daleko manji u nastavku, pošto se uglavnom igralo pred golom emila Rockova. Aleksandar Veselinović nije želeo da otkrije novinarima Arenasporta šta je rekao svojim igračima, ali su oni nakon pauze zaigrali mnogo bolje.

Najopasniji je bio Tedić, strelac pogotka sa bele tačke i momak koji je lako mogao i da ponese sva tri boda iz ''svog'' novog Sada za Beograd. Dete Vojvodine, a sada član Mančester sitija, je bilo hladnokrvno kada je trebalo šutnuti penal, ali je kasnije propustio priliku za 1:2 na stadionu Karađorđe.

Ekipa Vojvodine sada ima 56 bodova i verovatno se pomirila sa trećim mestom na tabeli Superlige. Za razliku od domaćeg tima, gosti ne mogu da budu zadovoljni, jer će ovakav razvoj situacije pružiti priliku ekipi iz Bačke Topole da dodatno pobegne. TSC trenutno zauzima četvrto mesto, poziciju koja vodi u evropske kvalifikacije.

Pogledajte rezultat meča iz Inđije i tabelu Superlige!

18:58

KRAJ!

Završen je meč u Novom Sadu. Vojvodina 1, Čukarički 1. Ceo plen će morati da se traži u nekom od preostala tri kola.

18:54

JOŠ 3 MINUTA NADOKNADE

Isto kao i u prvom delu igre.

18:49

86. minut - BLIZU JE BIO TEDIĆ!

Slobodan Tedić se lepo okrenuo na ivici kaznenog prostora, namestio levu nogu i uputio udarac, ali lopta odlazi pored gola. Velika prilika za prednost gostiju.

18:47

Treća izmena Vojvodine

Petar Bojić na klupi, Miodrag Gemović na terenu. Da vidimo šta to može da donese u finišu meča.

18:40

76. minut - TEEEEEEDIĆ!

Izjednačenje. Fudbaler Mančester sitija hladnokrvno, Rockov u jednu, a lopta u drugu stranu. Nije bilo neizvesnosti kod penala, ali će je biti do kraja meča. Sada je 1:1 u Novom Sadu!

18:39

76. minut - PENAL!

Imaju gosti priliku da stignu do izjednačenja. Puškarić je uputio centaršut, lopta je otišla u korner, a nakon njega je Bralić intervenisao rukom.

18:38

74. minut - NEVEROVATAN PROMAŠAJ BOJIĆA

Možda je strelac jedinog gola na meču bio u ofsajdu, ali je to sada manje važno. Snažno je šutirao mladi Topić, Petrović je odbio loptu na peterac, a Bojić je očajno zahvatio taj odbitak.

18:36

Menja i Nenad Lalatović

Aranđel Stojković je u igri umesto Nemanje Čovića. Jedna defanzivna izmena, da se sačuva rezultat u finišu susreta.

18:34

Nove izmene Veselinovića

Van igre su Vinsent Eze i Dimitrije Kamenović, a njihove pozicije zauzimaju mladi Kolumbijac Dilan Ortiz i Miladin Stevanović.

18:33

70. minut - Ako smemo da primetimo...

Opao je tempo u Novom Sadu. Malo su se umorili fudbaleri.

18:27

Prva promena Vojvodine

Momčilo Mrkaić je napustio teren u 63. minutu meča, a umesto njega je u igri Dejan Zukić.

18:15

Nova promena

U 52. minutu meča, Aleksandar Veselinović pravi veoma ofanzivnu izmenu. Petar Mićin je na terenu, a zamenio je Luku Zorića.

18:12

49. minut - DOBAR POKUŠAJ ČUKARIČKOG

Rezervista Vidosavljević je šutirao, ali je lopta prošla pored stative gola koji čuva Emil Rockov. Čini se da su gosti angažovanije ušli u nastavak meča.

18:09

Počinje drugi deo meča!

Vojvodina vodi 1:0, a na poluvremenu nije izvršena nijedna izmena.

17:57

Najava derbija

Ovako su pred meč u Novom Sadu govorili Stefan Šapić, defanzivac Čukaričkog, i Petar Bojić, ofanzivac Vojvodine.

17:52

POLUVREME

Crveno-beli su bili bolji od crno-belih tokom prvih 45 minuta fudbala u Novom Sadu.

Jedini pogodak na meču postigao je Petar Bojić, a nekoliko dobrih šansi da se upiše u strelce propustio je Vukadinović.

Važan detalj je i povreda Ibrahima Ndiaja, za koju se nadamo da nije teže prirode.

17:49

JOŠ 3 MINUTA

Počela je nadoknada vremena u prvom delu igre. gledaćemo još tri minuta fudbala pre nego što igrači odu na odmor.

17:41

37. minut - Mnogo ritma, duela,

Vrlo je živo u Novom Sadu. Za sad autakmica opravdava epitet derbija, a prava je šteta što nema i više golova. Moglo je da ih bude, posebno u korist domaćeg tima.

17:34

Prinudna izmena

Ne može Ibrahim Ndiaj, u igru će Milutin Vidosavljević, momak rođen 2001. godine.

17:33

Perfektan srpski Ibrahima Ndiaja

''Ne mogu, ne mogu. Samo mi oĆisti.'', čuli smo od napadača Čukaričkog. Instrukcije su date lekarskoj ekipi, nakon što se Senegalac zadobio povredu u jednom duelu sa Stefanom Đorđevićem.

Kako stvari stoje, zbog tog udarca će morati da napusti igru.

17:30

Ovako je povela Vojvodina

17:26

22. minut - KAKVA ODBRANA PETROVIĆA

Prvo je bio nesiguran, nakon prekida Nikole Drinčića, ali tu su i mnogo iskusniji kiksirali. Usledila je zatim idealna prilika za Vukadinovića, već treća dobra šansa na meču, ali..

Mladi golman Čukaričkog se istakao i loptu skrenuo u korner. Fantastična intervencija!

17:20

KAKO DIŽEMO TU LOPTU?

Bile su reči Aleksandra Veselinovića, trenera gostujućeg tima, nakon što njegovi igrači nisu uspeli da iskombinuju iz prekida.

17:17

13. minut - GOOOOOOL!

Vodi Vojvodina. Prvo sjajna šansa vukadinovića, druga na meču, nakon asistencije Čovića, a zatim i pogodak.

Stefan Đorđević se lepo ubacio po levoj strani, a njegov centaršut na drugu stativu pratio je bojić. Nekadašnji ofanzivac ''Brđana'' pogodio je mrežu bivšeg tima.

17:15

11. minut - MINIJATURA VUKADINOVIĆA

Slalom po levoj strani, igranje po aut-liniji, a onda ulazak u sredinu i pokušaj šuta. Išlo je u okvir gola, ali je budan Petrović. Žalili su se fudbaleri Čukaričkog da je ta lopta ranije napustila granice igrališta, ali se akcija nastavila.

17:11

7. minut - VELIKA ŠANSA

Bio je blizu Čukarički, ali gosti nisu stigli do gola. Stefan Kovač je probao da uposli Ndiaja, ali je bivši fudbaler Napretka zamalo zakasnio.