TSC je bolji, ali je Proleter oštećen (VIDEO)

Autor Jovan Terzić

Debitant u Superligi nastavio da korača ka kvalifikacijama za Ligu Evrope, međutim, ovog petka je u Novom Sadu imao pomoć sudije Petra Pipera i njegovog pomoćnika Srđana Minića.

TSC nastavlja da pobeđuje i korača ka Evropi, a tandem Silađi - Lukić da pogađa.

Debitant u Superligi iz Bačke Topole u prvoj utakmici 28. kola kao gost je savladao Proleter 3:1, ali...

Iako su izabranici Zoltana Saba evidentno kvalitetniji tim, ovog petka imali su pomoć sudija.

Pri rezultatu 1:1, u 56. minutu, Novosađani su oštećeni za penal, pošto prvi pomoćnik - Srđan Mimić nije signalizirao igranje rukom u kaznenom prostoru, pa glavni arbitar Petar Piper nije pokazao na belu tačku.

Pogledajte tu situaciju:

Samo dva minuta pre toga je Branislav Jovanović izjednačio, posle vodećeg gola Nenada Lukića iz penala (opravdano dosuđenog) već u 6. minutu.

Bio je to Lukićev 15. gol ove sezone, ali mu je saigrač Vladimir Silađi ponovo pobegao na prvom mestu superligaške liste strelaca.

Sjajni napadač je pogodio u 66. minutu, pošto su se gosti trgli posle pomenute sporne situacije u svom kaznenom.

Konačnih 3:1 postavio je Đuro Zec lepim pogotkom u 84. minutu.

TSC se ovom pobedom izjednačio sa Vojvodinom na trećem mestu, s tim da ima bolju gol-razliku, ali i utakmicu manje. Novosađani svoj duel 28. kola igraju subotu od 14 časova protiv Javora u Ivanjici.

Ono što je mnogo bitnije, klub iz Bačke Palanke je odmakao petoplasiranom Čukaričkom na osam bodova razlike i još jako malo mu fali da izbori plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.