Gaćinovićevi momci u sjajnoj formi

Kad su mogli protiv Partizana, mogu i u Šapcu: Treća u nizu!

Počeo je subotnji program u Superligi, a kao i juče na meču Proletera i Javora, videli smo mnogo golova na otvaranju dana.

Fudbaleri Spartaka iz Subotice su još jednom potvrdili da se nalaze u sjajnoj formi. Od kako se prvenstvo nastavilo, momci sa severa Srbije imaju maksimalan učinak.

Nakon pobede u Inđiji, pa zatim i protiv Partizana na svom terenu, igrači Vladimira Gaćinovića su u Šapcu savladali Mačvu.

MAČVA - SPARTAK 1:4 (0:2)

Na kraju bi rezultat rekao ubedljivo, ali nije bilo tako. Samo nekoliko minuta pre kraja susreta, gosti iz Bačke su strepeli da li će odneti ceo plen iz Šapca.

Poveli su novim pogotkom Nemanje Nikolića, pozajmljenog fudbalera Partizana koji je ovog proleća u fantastičnoj formi. On je bio precizan sa bele tačke, a do poluvremena je prednost gostiju duplirao Vidaković.

Menjao je Dragan Aničić na poluvremenu, pokušao sa trojicom novih igrača sa spasi čast Mačve, poslednjeplasiranog tima na tabeli. Imaju sreće Mačvani što niko neće ispasti iz Superlige ove sezone.

Jedna od te tri izmene se ispaltila, pošto je gol za domaći tim postigao rezervista Zukanović. Drama? Pa i ne baš. Kada su mnogi očekivali nova krila za momke u crveno-crnim dresovima, oni nisu mogli do izjednačenja.

Zapravo, tresla se samo mreža koju je čuvao Miloš Gordić, golman ponikao u Crvenoj zvezdi. Bijelić, rezervista gostiju i Dunđerski, jedan od najboljih mladih igrača u ligi, pogađali su u poslednjim minutima za otklanjanje rezultatske nedoumice.

Bilo je to konačnih 1:4 za Spartak, tim koji bi, da je ovako igrao, bio i bolje plasiran ove sezone. Ali, oni imaju svoje principe, ova sezona je poslužila za uigravanje mladog tima, pa ćemo tek videti najbolje od ovih momaka.

Mačva: Gordić, Pejović, Ivić, N. Jovanović (od 46. Ristivojević), Gigić (od 46. Zukanović), Milinković (od 46. Adamović), Marković (od 69. O. Mijailović), Mihajlović, M. Mijailović, Dukić, Božić (od 69. Knežević)

Spartak: Dujmović, Jočić, Ivančević, Tekijaški, Šormaz (od 60. Urošević), Vidaković (od 89. Vujanović), Dunđerski, Nikolić (od 89. Đurasović), Marčić, Vidović, S. Jovanović (od 60. Bijelović)