Inđija savladala Vojvodinu u 29. kolu Superlige Srbije. Novosađanima ugroženo treće mesto.

Komplikuje se..

Na jedino važno pitanje u Superligi Srbije, koje je do danas bilo "otvoreno", mogli bismo da dobijemo odgovor negde oko 21 čas, kada duel 29. kola odigraju Partizan i Čukarički.

Ko će biti vicešampion Srbije?

Poraz Vojvodine u Inđiji 0:2 (0:1), kao odgovor nameće "parni valjak", koji bi sa tri osvojena boda protiv "brđana" u Humskoj prvenstvo definitivno završio na drugom mestu i zbog toga imao lakši put kroz kvalifikacije za Ligu Evrope.

Poraz Voše bi mogao da zatvori jedno, a sigurno je otvorio drugo pitanje.

Tim Nenada Lalatovića sada strepi za treče mesto, ali ima šansu da sezonu završi osvajanjem trofeja u Kupu Srbije, gde se u finalu 24. juna sastaje sa Partizanom. TSC za "lalama" zaostaje tri boda u Superligi, ali već danas ima priliku da se pobedom protiv Crvene zvezde izjednači na tabeli sa Novosađanima. Vojvodina je skupila 59 bodova, dok ekipa iz Bačke Topole ima 56.

Odlična Inđija, koja na svom terenu nije imala rezultatski imperativ, uspevala je da odoli svim napadima Vojvodine i da kazni svaku grešku protivnika, kome pritisak "moranja" očigledno nije prijao.

Iznenađenje je domaćin najavio u 23. minutu. Srdan Dimitrov, najbolji igrač Inđije, vrlo lepo je prošao po levoj strani, odlično se varkom tela oslobodio Đorđa Đurića, da bi povratnom loptom stvorio idealnu šansu za Nebojšu Bastajića, kome nije bilo teško da zatrese nečuvan gol.

Vojvodina je u nastavku krenula na sve ili ništa. Ređali su se napadu, ali je nedostajala koncentracija belo-crvenima.

Pitanje pobednika rešio je Stefan Purtić u 90. minutu. Jovan Kokir je izgubio loptu ispred svog kaznenog prostora, a vezni fudbaler Inđije obišao jednog igrača Vojvodine i prizemnim udarce poslao loptu u dalji ugao.

Inđija je prvi put u istoriji pobedila Vojvodinu u prvenstvima!