Ko je odmah uključio TV, taj je video - tako to radi Augsburg

Izvor mondo.ba

Već svi znaju da nemački tim ne voli da čeka. Tačnije, svi osim Majnca.

Neizvesnost u duelu Majnca i Augzburga trajala je samo 43 sekunde.

Florijan Niderlehner iskoristio je opuštenost domaćih fudbalera, pa i gledalaca ispred TV ekrana koji u nedelju popodne nisu na vreme prebacili kanal.

Majnc – Augzburg 0:1 (0:1)
/Niderlehner 1/

Napadač gostiju iskoristio je sporo istrčavanje fudbalera Majnca i lepim lobom savladao Milera, svog imenjaka na golu domaćih.

Izgleda da je Majnc loše odradio skauting protivnika, jer ovo je već treći put ove sezone da je Augzburg postigao pogodak u prvom minutu, što je uspelo još samo Duizburgu u sezoni 1974/75 i Sarbrikenu u sezoni 1985/86.

Domaće fudbalere je osim rano primljenog pogotka uzdrmala i teška povreda napadača Taiva Avonijia sredinom prvog poluvremena, koja je i obeležila ovaj meč.

Avoniji se sudario glavom sa Filipom Maksom i ostao nepomično da leži na travi, a nakon pružanja pomoći iznesen je sa terena i odvezen u bolnicu.

Prema poslednjim informacijama koje su objavili nemački mediji, Avoniji je tokom transporta u bolnici bio svestan i komunicirao je sa medicinskim osobljem.

Ukoliko želite da učestvujete u anketi posetite Mondo Pređi na sajt

Nigerijski napadač je inače pozajmljeni igrač Liverpula, u koji je stigao još 2015. godine, ali još debitovao za klub sa Enfilda. Prethodnih dana potvrđeno je da Majnc i Liverpul pregovaraju o produžetku pozajmice, iako je Avoniji postigao tek jedan gol na 11 mečeva za Majnc ove sezone.

Augzburg je ovom pobedom pobegao na sedam bodova od opasne zone i praktično obezbedio opstanak, dok će Majnc u preostala tri kola nastaviti borbu za bundesligaški status, pošto ima samo tri boda više od Fortune Diseldorf na 16. mestu.

/Veghorst 14, 27 pen - Heler 43, Šalai 46/

Bajern Minhen - Borusija Menhengladbah 2:1 (1:1)/Zirkzi 26, Gorecka 86 – Pavar 37 autogol/

Odigrano u petak:

TABELA: Bajern Minhen 71, Borusija Dortmund 66, RB Lajpcig 62, Borusija Menhengladbah 56, Bajer Leverkuzen (-1) 56, Volfsburg 46, Hofenhajm 43, Frajburg 42, Herta 38, Ajntraht 38, Šalke (-1) 38, Keln 35, Augzburg 35, Union Berlin 35, Majnc 31, Fortuna 28, Verder 28, Paderborn 20.