Autor Jovan Terzić Izvor mondo.ba

Šalke dao dva gola, ali nije pobedio.

Izvor: Ina Fassbender/AFP POOL

Jedni u odličnoj, drugi u očajnoj formi, epilog - nerešeno.

Fudbaleri Šalkea bili su na pragu prve pobede posle pet meseci, ali su se na kraju morali zadovoljiti remijem 1:1 protiv favorizovanog Bajer Leverkuzena.

Bez devet povređenih igrača, među kojima je i Matija Nastasić, sa dva golmana i samo pet igrača na klupi "rudari" su poveli 1:0 iz pomalo diskutabilnog penala, a onda postigli još jedan pogodak.

Na njihovu žalost, jer je Miranda poslao loptu u mrežu svog tima i prvim autogolom u karijeri deset minuta pre kraja dono bod "farmaceutima".

Računao je Bajer na sva tri boda, ne samo zbog činjenice da Šalke nije pobedio od  17. januara, već i zbog toga što u Gelzenkirhenu nije izgubio još od 2013. godine.

"Farmaceuti" su bili blizu poraza posle penala za domaće o kojem će se u Nemačkoj sigurno danima raspravljati.

Sudije u VAR sobi dugo su gledale video-snimak, a nakon što je to učinio i glavni arbitar Zibert pokazao je na belu tačku zbog igranja rukom Tapsobe posle centaršuta Kenija.

Siguran izvođač bio je Kaliđuri za vođstvo Šalkea 1:0 u 51. minutu.

Pokušavali su gosti u nastavku na sve načine da stignu do pogotka, pa čak i ne poštujući fer-plej, zbog čega je u jednom trenutku umalo došlo i do opšte tuče na terenu, ali se mreža zatresla tek desetak minuta pre kraja.

Vendel je odlično ukrao loptu na ivici šesnaesterca, a potom ubacio u sredinu za Paulinja, gde je Miranda nespretno intervenisao i savladao svog golmana.

Iako je Bajer bio vrlo blizu potpunog preokreta, umalo da ostane bez ičega. I to u sedmom minutu sudijske nadoknade!

Konačno su fudbaleri Šalkea izveli dobru akciju, ali je golman Hradecki sjajnom intervencijom odbranio pokušaj glavom Gregoriča i sačuvao bod svom timu.

Bajer je ovim bodom ostavio nadu Borusiji Menhengladbah da bi mogla do četvrtog mesta i direktnog plasmana u Ligu šampiona.

/Veghorst 14, 27 pen - Heler 43, Šalai 46/

Bajern Minhen - Borusija Menhengladbah 2:1 (1:1)/Zirkzi 26, Gorecka 86 – Pavar 37 autogol/

Odigrano u petak:

TABELA: Bajern Minhen 71, Borusija Dortmund 66, RB Lajpcig 62, Bajer Leverkuzen 57, Borusija Menhengladbah 56, Volfsburg 46, Hofenhajm 43, Frajburg 42, Šalke 39, Herta 38, Ajntraht 38, Keln 35, Augzburg 35, Union Berlin 35, Majnc 31, Fortuna 28, Verder 28, Paderborn 20.