Početak kraja Superlige: Niste ništa propustili

Autori Dušan Ninković Pavle Knežević

Četiri gola i dva crvena u dve utakmice

Četiri ekipe Superlige Srbije završili su danas sezonu 2019/20, utakmicama bez ikakvog takmičarskog značaja, ali i bez mnogo sadržaja.

Mladost je u Lučanima pobedila Rad 2:0, dok su Voždovac i Radnik odigrali 1:1. U oba meča viđen je po crveni karton.

Možda će vas zanimati

Vrlo malo stvari se dešavalo na terenu u Lučanima, a Mladost je do pobede došla kada je ostala sa igračem više. Marko Nikolić je dobio crveni karton u 60. minutu, jer je vređao pomoćnog sudiju Marka Dimitrijevića.

Samo 14 minuta kasnije, dosuđen je penal kad je Trninić povukao Bojovića za dres, ali je penal ipak bio sumnjiv. Konačnih 2:0 postavio je Đorđe Babić u 87. minutu. Ovo je 19-godišnjaku drugi gol u tri utakmice.

Ni u drugoj utakmici nije bilo previše uzbuđenja.

Radnik je "na krovu" zapretio prvi i verovatno jedini put kada je Ognjen Dimitrić pogodio prečku. Posle toga je Voždovac preuzeo terensku inicijativu i stvarao šanse.

Najbolji igrač susreta Lazar Zličić postigao je gol u finišu poluvremena. Voždovac nije uspeo da pobedi iako je vodio tokom većeg dela meča.

U finišu meča nespretno reagovao Nemanja Pejčinović i kod druge stative stavio loptu u sopstvenu mrežu.