SAVRŠENI HET-TRIK

Andreas Kornelijus baš MRZI Đenovu!

Autori Milutin Vujičić Goran Arbutina

Danac u oktobru postigao tri gola Đenovi, a u utorak uveče to ponovio na najlepši mogući način.

Devet golova primila je Đenova u dva ovosezonska meča protiv Parme, a čak šest je dao Andreas Kornelijus.Danski napadač jesenas je postigao het-trik u pobedi 5:1, a u utorak uveče upisao još jedan za pobedu Parme 4:1.

Trener Đenovljana Davide Nikola izveo je potpuno drugačiju zadnju liniju u odnosu na svog prethodnika Aurelija Andreacolija, ali ni to nije spriječilo Kornelijusa da postigne SAVRŠENI HET-TRIK:

18. minut - desna noga

33. minut - leva noga

53. minut - glava

Možda će vas zanimati

Kornelijus je tako stigao do učinka od 11 golova u sezoni.

Krišito je u međuvremenu promašio jedanaesterac, da bi Falke u 59. minutu iz novog penala za Đenovu smanjio na 3:1.

Savršenu partiju Kornelijus je završio asistencijom za Kuluševskog koji je postavio konačnih 4:1.

Kornelijus je postao tek treći igrač u istoriji Serije A koji je upisao tri ili više golova protiv istog tima u jednoj sezoni. Prije njega to su uradili Roland Harmin u sezoni 1957/1958, takođe protiv Đenove, te Marko Borijelo u sezoni 2007/2008 protiv Udinezea.

Parma je ovom pobedom preskočila Milan i Veronu i zauzela sedmo mesto na tabeli sa 39 bodova. Od mesta koje vodi u Evropu deli ju samo tri boda.

Đenova je daleko ispod, na 17. poziciji sa 25 bodova, koliko ima i Leće, prva ekipa ispod "crte".

Dok je Ivan Radovanović propustio meč protiv Parme zbog povrede kolena, srpski internacionalac Saša Lukić odigrao je poslednjih petnaestak minuta u pobedi Torina nad Udinezeom.

"Granata" je na Olimpijskom stadionu slavila 1:0 i tako prekinula crnu seriju od sedam mečeva bez pobjede.

To je uspela tek kada je konačno proradio Andrea Beloti.

Čak osam utakmica trajao je njegov golgeterski post, prošle nedelje promašio je i jedanaesterac, da bi konačno proradio protiv Udinezea, pogotkom posle odličnog kontranapada u 16. minutu.

Bio je to prvi i jedini šut domaćih u okvir gola sve do 89. minuta kada je ponovo zapretio Beloti.

Udineze je imao posed, sijaset prilika i kornera, međutim, ne pobeđuje uvek bolja ekipa.