Počeo subotnji program

Nastavljena borba za Evropu: Atletik se nije mučio

Tim iz Bilbaa lako izašao na kraj sa gostima, ekipom Majorke.

Veliki problemi za goste, jednu od ekipa koje će se u paklenoj konkurenciji boriti za opstanak u Primeri. I nakon poraza u Baskoniji, Majorka ostaje ugrožena.

Sa druge strane, domaćin mašta o Evropi. Sme to da radi, posebno zbog nešto slabije forme koju su nakon povratka fudbala prikazali konkurenti.

Možda će vas zanimati

Danas nisu imali previše problema. Na svom terenu su dočekali Majorku, a stvari su brzo stavljene na svoje mesto.

Raul Garsija je pogodio već u 16. minutu, sa bele tačke, a samo nekoliko minuta kasnije prednost domaćeg tima je udvostručio Ohijan Sancet.

Bio je to i rezultat kojim se otišlo na odmor, pre nego što će, na kratko, uzvratiti gosti. Ante Budimir je iskoristio najstrožu kaznu, smanjio zaostatak svog tima i najvio borbu za veoma važan bod. Ali...

Umesto toga, pogodak domaće ekipe. Viljalibre je u samom finišu utakmice postavio konačnih 3:1 i sačuvao sva tri boda na stadionu koji je jedno od najmanje popularnih gostovanja u ligi.

Atletik Bilbao: Simon, Kapa, Alvarez, Martinez, Berčiče, Lopez, Garsija, Vilijams, Suncet, Muniain, Garsija

Majorka: Reina, Valjent, Railjo, Sedlar, Poco, Sevilja, Baba Mohamed, Rodrigez, Žunior, Kubo, Čučo