BLAMAŽA šampiona u Sežani, Hrvat dao četiri gola za budućeg prvaka!

/piše Dragan Šutvić, Banjaluka - mondo.ba/

Veoma je moguće da se nakon devete julske večeri Maribor oprostio od titule u Sloveniji!

Tim koji predvodi Mostarac Sergej Jakirović ponižen je večeras u Sežani, dok su, sa druge strane, ljubljanski "zmajčeki" prelako odradili posao protiv Rudara iz Velenja.

Najveće rivale u Sloveniji na četiri kola do kraja sezone deli - sedam bodova!

"Stara" Olimpija, rasfomirana 2005. godine, četiri puta je bila šampion Slovenije. "Novoj" bi ovo bila treća ako je osvoji.

Izgledalo je da će ekipa sa "Ljudskog vrta" upisati 18. pobedu i ponovo se bodovno izjednačiti sa drugoplasiranim Celjem, kada je Špiro Peričić pogodio za 0:1 u sedmom minutu. Međutim, samo minut kasnije, Kevin Grobri, fudbaler iz Obale Slonovače u redovima domaćih, anulirao je tu prednost Maribora, koji je do kraja poluvremena dobio još dva jaka udarca...

Pogađali su Stefan Stevanović i Erik Salkić, a konačnih 4:1 na stadionu "Rajko Štolfa" postavio je Leon Sever, za ubedljiv trijumf ekipe kojoj je jedini cilj u sezoni izbegavanje devete pozicije, koja vodi u baraž za opstanak.

Iste večeri, u prestonici su se sastali Olimpija Ljubljana i Rudar iz Velenja, ekipa koja za 32 kola NIKOGA nije pobedila (0-10-22)!

Znalo se, naravno, da će domaćin slaviti pobedu, bilo je pitanje samo koliko lopti će poslati iza leđa Mateja Radana...

Na kraju ih je bilo pet, a četiri puta je to uradio nekadašnji napadač "bilih" iz Splita, Ante Vukušić!

Napadač rođen 1991. godine u Sinju "stavljao je recke" u 1, 35, 40. i 46. minutu, a šou mu je, bar na trenutak, ukrao Luka Menalo, koji se "isprečio" između Vukušićevog prvog i trećeg gola.

Olimpija je u poslednjoj deceniji uspela da "uzme" titulu Mariboru samo dva puta.

Tabela: Olimpija 65, Celje 61, Maribor 58, Aluminij 51, Mura 50, Bravo 44, Tabor 37, Domžale 36, Triglav 31, Rudar 10.