Imali su Napolitanci sve u svojim rukama, ipak, "rosoneri" su uspeli da se provuku.

/piše: Nebojša Šatara, Banjaluka - MONDO.ba/

Đenaro Gatuzo je prvi put vodio Napoli protiv ekipe sa "San SIra", gde je kao igrač i trener proveo ukupno 15 sezona! Dve godine je bio trener i čak 13 godina igrač Milana, ali uprkos velikom motivu protiv "svojih", nije uspeo da zabeleži pobedu.

NAPOLI - MILAN 2:2 (1:1)

Žestoko su krenuli Napolitanci i već u prvih 20 minuta promašili nekoliko stopostotnih šansi, čak je Lorenco Insinje pogodio stativu, a golman Milana Đanluiđi Donaruma "skinuo" Hozeu Kaljehonu ono što je bilo "nemoguće promašiti".

Kazna je usledila na drugoj strani iz prvog udarca "rosonera" u 23. minutu. Hrvatski napadač Ante Rebić uočio je na drugoj stativi Tea Ernandeza, koji je uhvatio volej i pogodio mrežu Davida Ospine - 0:1.

Nije dugo trajala prednost gostiju, samo 15 minuta s obzirom na to da je posle centaršuta iz slobodnog udarca najviši u skoku bio Đovani Di Lorenco i iz drugog pokušaja pogodio za izednačenje - 1:1.

U nastavku je domaćin tražio preokret, a on je usledio u 60. minutu u režiji Drisa Mertensa! Belgijanac je dobro reagovao na asistenciju Kaljehona, ali morao je bolje da reaguje dotad odlični golman Donaruma, kome je lopta prošla kroz noge - 2:1.

Gostujući tim je u tom trenutku bio u nokdaunu, Napoli je bio bolji na terenu, da bi onda u 71. minutu srpski reprezentativac Nikola Maksimović sapleo u kaznenom prostoru Đakoma Bonaventuru, a arbitar Federiko La Penja je pokazao na penal. Frank Kesi je preuzeo odgovornost i prevario Ospinu sa "bele tačke" - 2:2.

Belgijanac iz milanske ekipe Alekis Salemakers je u finišu zaradio dva žuta kartona za tri minuta, pa su gosti do kraja odigrali sa 10 igrača, ali se rezultat nije promenio.