Barsa PETARDOM lečila frustracije i poslala poruku Napoliju

Autor Jovan Terzić

Primerea je gotova, sada svim snagama na Ligu šampiona.

Ubedljivom pobedom Barselona je završila sezonu 2019/20. u Primeri.

Međutim, osmesi na licima njenih igrača ostaće samo ukoliko ekipa uspe da osvoji Ligu šampiona.

Možda će vas zanimati

Katalonci su u poslednjem kolu ubedljivo savladali Alaves - 5:0 i poslali jasnu poruku Napolijevim fudbalerima da su spremni i motivisani za revanš osmine finala Lige šampiona, 8. avgusta, u kom će pokušati da iskoriste 1:1 iz prvog duela, igranog u Italiji.

Goleadom u svom trening centru Lionel Mesi i saigrači iskalili su bes na gostima iz Vitorije zbog izgubljene titule, koja je otišla u ruke Real Madrida.

Viljareal je pobedom protiv Eibara (4:0) "overio" direktan plasman u Ligu Evrope. Zanimljivo, sve do 71. minuta nije bilo golova, a onda su domaći fudbaleri čak četiri lopte smestili iza leđa protivničkog čuvara mreže. Na golu Eibara ovaj put, ipak, nije bio standardni Marko Dmitrović već njegova zamena Joel.

Podsetimo, Barselona je imala dva boda prednosti u trenutku prekida sezone zbog pandemije korona virusa, međutim, po nastavku takmičenja Madriđani su uspeli da ih preteknu i kolo pre kraja obezbede pehar.

S dva pogotka u poslednjem kolu Mesi je gotovo sigurno obezbedio sebi još jednu titulu najboljeg strelca Primere, pošto je stigao do 25 golova, četiri više od Karima Benzeme koji možda i propusti večerašnje gostovanje kod Leganesa.

Pored Argentinca, koji je pogodio u 34. i 75. minutu, precizni za Barselonu bili su još Fati u 24, Suarez u 44. i Semedo u 57. minutu.

Reprezentativac Srbije, Ljubomir Fejsa, igrao je za Alaves od 59. minuta.