DRAMA do poslednje sekunde: Novi štoper Partizana rešio pitanje ŠAMPIONA!

Autor Jovan Terzić

Maki Banjak lošom partijom omogućio da Slovenija dobije i sedmog prvaka.

Kakva završnica slovenačkog prvenstva!

U direktnom duelu Celje i Olimpija odlučivali su o šampionu i odigrali utakmicu kakva se i priželjkivala: prepunu uzbuđenja!

Domaćin, Celje, je dva puta vodio, ali onda u poslednjim minutima strepeo. Ipak, sačuvao je 2:2 i po prvi put u istoriji postao šampion Slovenije. Ukupno sedmi od osnivanja slovenačke lige 1991. godine, a prvi od 2010. koji nije Maribor ili Olimija.

Pre ovog istorijskog uspeha, Celje je dvaput bio viceprvak svoje države.

Domaćin je ovim remijem sačuvao dva boda više od današnjeg rivala, pa će igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok će Olimpija zajedno sa Mariborom pokušati da se domogne Lige Evrope.

U utakmici sezone, remi Celju doneli su Luka Kerin i Dario Vizinger golovima u 34. i 64. minutu, dok je nadu gostima vraćao Timi Elsnik, koji je bio precizan u 58. i 75. minutu.

Ceo meč za Olimpiju - i to prilično slabo jer je morao bolje da reaguje kod oba pogotka rivala - odigrao je budući fudbaler Partizana, štoper Maki Banjak, dok je potencijalni levi bek Crvene zvezde, Mario Jurčević na terenu bio od 67. minuta.