Dok Atalanta bude na PLAŽI, Milan će morati na teren - u kvalifikacije!

Autor Mladen Šolak Izvor mondo.ba

Roso-nerima se smeše kvalifikacije za drugo po snazi evro-takmičenje.

Borba za "korona šampiona" na San Siru nije donela pobednika.

Milan i Atalanta, dve najuspešnije i jedine neporažene ekipe od "restarta" Serije A odigrale su 1:1 u premijernom meču 36. kola  i zadržali trenutne pozicije na tabeli.

Za Atalantu to znači drugo mesto sa pet bodova zaostatka za Juventusom, koji bi sada teoretski mogao u narednom kolu da obezbedi deveti uzastopni skudeto.

Iako su protiv odlične Atalante nastavili niz bez poraza, za ekipu Milana ovo je mnogo manji bod jer bi u slučaju da u subotu savlada Fiorentinu, ekipa Rome na petom mestu mogla da odmakne "rosonerima" na četiri boda.

A to nije nevažno, jer će šestoplasirana ekipa morati u kvalifikacije za Ligu Evrope, što znači i manje odmora i ranije pripreme za novu sezonu.

U borbi za peto mesto Milan će gostovati Sampdoriji i dočekati Kaljari, dok će Roma u subotu dočekati Fiorentinu, a potom u poslednja dva kola gostovati Torinu i Juventusu.

Milan je u petak poveo fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka Hakana Čalhanoglua koji je prevario sve i daleko iskosa sa leve strane pogodio suprotan ugao.

Za niz od 24 utakmice Atalante zaredom u kojima je postigla pogodak pobrinuo se ko drugi nego Duvan Zapata pogotkom u 34. minutu za konačnih 1:1.

Milan može čak da bude zadovoljan jer je osam minuta pre izjednačujućeg pogotka Ruslan Malinovski promašio jedanaesterac za goste.