Ovo je DERBI VELIKE SRBIJE: Lalatović POBESNEO zbog separatista!

Trener Novosađana ljutito odgovorio ekstremnim navijačima TSC-a! Pogledajte.

Izjava trenera Nenada Lalatovića posle TSC - Vojvodina 2:2.
Izvor: MONDO/Arena sport

Bio je to odličan meč, ali se o njemu neće najviše pričati!

TSC je u Senti dočekao Vojvodinu u meču Superlige, dva srpska evro-predstavnika odigrala su 2:2, a nažalost uvertira u meč bila je i poruka ekstremističkih navijača domaćih.

Oni su današnju utakmicu najavili kao "derbi juga", aludirajući na Vojvodinu kao na deo Mađarske.

Posle uzbudljivog meča, u kojem je Voša gubila 0:1, pa preokrenula na 2:1, njen trener Nenad Lalatović je stao pred kameru TV Arena sport i vidno ljut poslao glasnu poruku:

"Ovo je bio derbi SEVERA velike Srbije. Derbi SEVERA velike Srbije. I to mora da se zna. U Srbiji se igra srpski derbi, velike Srbije, velike Vojvodine... Mislili smo da možemo da pobedimo, neću da pričam šta se dešavalo. Danas je bio veliki srpski derbi, igrala su dva srpska kluba", izjavio je on

Iako je današnja skandalozna poruka navijača donela ovoj utakmici politički kontekst, ipak bi trebalo naglasiti i da su se srela dva zaista dobra tima i da su odigrala odličan meč.

TSC je poveo, pa osvojio bod golom svog efikasnog tandema Nenad Lukić – Vladimir Silađi. Prvi je pogodio posle penala koji mu je golman Nikola Simić odbranio u 26. minutu.

Ovako je to izgledalo.

Nakon toga, Vojvodina je izjednačila pogotkom Momčila Mrkaića, posle sjajno izvedenog "slobodnjaka" Nikole Drinčića. Iskusni vezista i najbolji igrač Voše ubacio je loptu u peterac u svom stilu, a centarfor gostiju je prevario golmana Nenada Filipovića.

Vidite taj gol iz gužve.

Voša je "okrenula" rezultat početkom drugog dela, autogolom defanzivca TSC-a Borisa Varge...

A konačnih 2:2 postavio je Silađi, deset minuta pre kraja ovog uzbudljivog meča: