Šampion crveneo u Torinu, Inter (bolje da nije) pobedio!

Autor Pavle Knežević

Juventus osvojio titulu sa JEDNIM bodom više od Intera koji je ostavio Atalantu bez "stotke“. Ibra promašio penal pa pogodio.

Izvor: Luca Bruno/AP

Poslednje kolo Serije A donelo je tri derbija u isto vreme, ali šampion je odavno poznat pa oni nisu imali praktično nikakav značaj osim prestiža.

Upravo zbog toga, pa i činjenice da Juventus očekuje duel sa Lionom u četvrtfinalu Lige šampiona trener "Stare Dame“ ostavio je "pola tima" na tribinama, a onda zajedno s njima se "crveneo" gledajući poraz od Rome, prvi u Torinu posle 39 mečeva.

Roma je savladala šampiona 3:1 i nanela mu treći poraz u poslednja četiri meča, tako da će ostati zapisano da je Juventus osvojio skudeto sa samo bodom više od Intera, koji je u isto vreme savladao Atalantu 2:0 u Bergamu.

Juventus je poveo već u šestom minutu preko Iguaina, ali Roma je bila daleko motivisaniji tim u subotu uveče i uskoro je krenuo preokret.

Golom Kalinića "vučica" je izjednačila, Peroti je u finišu prvog poluvremena iz penala preokrenuo na 2:1, a onda novim golom na startu drugog poluvremena potvrdio prvu pobedu u Torinu još od 2010.

Ovaj rezultat sigurno bi obradovao fudbalere Intera da je drugačija situacija, a ovako ih je možda samo iznervirao.

Izvor: Giuseppe Zanardelli/LaPresse

Inter je pobedio Atalantu u Bergamu 2:0 i sezonu završava na samo bod od šampionske titule, iako se od nje odavno oprostio.

Nadala se Atalanta da može u posljednjem kolu do "stotke", ali umesto da postigne dva pogotka, primila ih je!

I to prvi već u prvih 60 sekundi.

Baš kao u prošlom kolu ponovo je D'Ambrozio bio strelac vodećeg gola, a drugi je delo Ešlija Janga. Englez je u 20. minutu lepim udarcem pogosio suprotan ugao i overio prvi poraz Atalante još od januara.

Dok je Iguain pogađao u Torinu, Ćiro Imobile je pogodio u Napulju i svojim 36. golom u sezoni izednačio se klupski rekord koji je držao upravo Argentinac još od sezone 2015/16.

Ipak, njegov pogodak nije bio dovoljan ni za bod "lacijala“ protiv Napolija.

Golovima Fabijana Ruiza, Insinjea i Politana ekipa Đenara Gatuza upisala je pobjedu 3:1 protiv Lacija i konačno obradovala italijanskog stručnjaka koji je poslije poraza u prošlom kolu pričao o lošoj realizaciji istučući da njegovoj ekipi nedostaje duša.

Večeras su se Napolitanci razigrali, vidjećemo da li će to biti dovoljno za revanš osmine finala protiv Barselone.

Pobedu u poslednjem kolu pisao je i Milan, bilo je 3:0 protiv Kaljarija na San Siru, ali tek nakon što je Klavan postigao autogol.

Ibrahimović je promašio jedanaesterac u prvom poluvremenu, ali se iskupio pogotkom u 55. minutu i postao najstariji igrač koji je postigao 10 golova u Seriji A. Šveđanin je star 38 godina i 302 dana.

Samo dva minuta kasnije Kastiljeho je postavio konačnih 3:0.