U Kruševcu frka, u Nišu ČUDO: Kanađanin umesto faula izabrao šansu za gol!

Upoznajte i Viktora Živojinovića, koji je "sa krova" sišao pravo u "hajlajtse" Superlige.

Izvor: YouTube screenshot - MN Press

Viktor Živojinović u deset nastupa za Voždovac prošle sezone nije dao gol.

U prvoj utakmici za Proleter postigao je dva.

Tačnije, uradio je to za jedno poluvreme na "Karađorđu", tako što je pred odlazak na odmor ponovio potez iz 32. minuta i još jednom plasirao loptu "u malu mrežu", pored nemoćnog Danijela Mićanovića - samo sa veće udaljenosti.

Preciznim udarcima desnom nogom sa pozicije levog krila, ovaj 21-godišnji Beograđanin sišao je "sa krova" pravo u "hajlajtse" Superlige, u kojima mu je posle nekoliko sporednih uloga prošle sezone, na otvaranju nove pripala glavna.

Ako trener Rada, Branko Mirjačić, nije imao gde i kada da primeti Živojinovićevu "praćku", njegovim kolegama u nastavku šampionata to ne bi smelo da promakne.

Proleter - Rad 2:0 (sport)
Izvor: YouTube

Novajlije u ligi, Zlatibor, Bačka, Metalac i Novi Pazar, osvojile su zajedno nula bodova i ostvarile gol razliku 0-10.

Ni fudbalskoj javnosti u Srbiji ne bi smeo da promakne jedan neobično običan potez 17-godišnjeg Stefana Mitrovića, ofanzivnog veziste Radničkog, koji je između očiglednog prekršaja na ivici kaznenog prostora i prilike da, možda, postigne pogodak - izabrao ovo drugo.

Podigao se, pogledao, namestio na šut i pogodio.

Bio je to drugi gol Nišlija u pobedi nad ekipom Metalca od 3:0, ujedno i drugi pogodak mladog Kruševljanina, koji se prošlog decembra vratio u otadžbinu iz Kanade i nastavio da gradi karijeru na "Čairu" kao fudbaler sa dvojnim državljanstvom.

Nišlijama je posao na premijeri dodatno olakšao Miloš Vranjanin, koji je za pet minuta igre uspeo da isprovocira dva žuta kartona i to grubim startovima na sredini igrališta, bez preke potrebe. Ni kapitenska traka na ruci nije mu pomogla kod Zorana Širokog.

Radnički - Metalac 3:0 (sport)

Dva gola na otvaranju sezone, pored Živojinovića, postigli su Stefan Denković iz Spartaka i Milan Makarić iz Radnika.

Bilo je to jedino isključenje na staru novog prvenstva, ali zato penala (i golova, generalno) nije manjkalo.

Svakako je najviše bure izazvao jedanaesterac u 86. minutu igre u Kruševcu, pri rezultatu 1:1, kojim je Danilo Grujić označio nastavak "večitog" rata saopštenjima čelnika Crvene zvezde i Partizana.

Oni koji su čekali video izveštaj sa stadiona "Mladost", kako bi se uverili da li je Napredak oštećen protiv crno-belih, mogli su da vide sva četiri gola iz više uglova, uživaju u kadrovima sa tribina, kraj terena, iza gola, snimcima "odozgo" zabeleženih dronom, ali je presudan detalj meča nekako ostao u drugom planu u montaži.

Napredak - Partizan 1:3 (sport)

Mada, čak i da je duel Miroljuba Kostića i Uroša Vitasa prikazan iz više uglova, poput pogotka Bibrasa Natha sa bele tačke ili mučnog sudara Mladena Živkovića i Lazara Markovića, u kom je golman domaćih doživeo prelom noge, teško da bi bilo ko promenio mišljenje o Grujićevoj odluci.

Stručno mišljenje trebalo bi da stigne u ponedeljak uveče, uživo iz studija TV Arenasport.

Do tada - evo svih golova, a bilo ih je!