Godinu od ONIH penala protiv Zvezde, Kopenhagen je još u Ligi Evrope: I RAZBIO je turskog šampiona!

Moćan nastup danskog velikana

Prošla je skoro godina od čuvene penal serije Kopenhagena i Crvene zvezde na "Parkenu", gde su crveno-beli ostvarili jednu od najuzbudljivijih pobeda u svojoj istoriji.

Bilo je to 13. avgusta 2019, a ovog utorka, 5 avgusta 2020. ekipa Stalea Solbakena i dalje je u Ligi Evrope i to sa ozbiljnim šansama da ode sve do kraja!

U prvoj utakmici evro-takmičenja od prekida sezone, Kopenhagen je na svom terenu razbio Bašakšehir 3:0 i nadoknadio 0:1 iz Turske. Dvostruki strelac bio je lider domaćih Jonas Vind. Tresao je mrežu u četvrtom minutu glavom i u 52. minutu iz jedanaesterca.

Početkom drugog dela meča, pogodio je sa iste bele tačke sa koje je pre godinu izveo poslednji penal u 12. seriji, a Milan Borjan mu "skinuo" šut i doneo Zvezdi evropsku jesen.

Osim njega, mrežu šampiona Turske zatresao je i vezista Rasmus Falk u 62. minutu i tako "overio" plasman Danaca u četvrtfinale, u kojem samo u slučaju senzacije neće igrati protiv Mančester junajteda (5:0 protiv LASK-a u prvom susretu).

Srpski internacionalac Danijel Aleksić zaigrao je za Bašakšehir od 54. minuta i malo toga je mogao da promeni...