PONOVO DEBAKL

Zlatibor je ZALUTAO u Superligu: Zgromio ih i Čukarički, najefikasniji klub u Srbiji

Muče se novajlije...

Izvor: ATA Images/Antonio Ahel

Klub iz Čajetine ušao je u Superligu kao najbolji tim drugog ranga srpskog fudbala, ali u prva četiri kola pokazali su da su i dalje daleko od navikavanja na kvalitetnije takmičenje.

Drugi put zaredom primili su pet golova. Prvo ih je TSC "petardirao" u Senti, da bi sedam dana kasnije u Užicu poraženi od Čukaričkog. Rezultat je bio istovetan - 5:1 za "brđane" - najefikasniji tim Superlige u uvodna četiri kola.

U prvih osam minuta videli smo čak tri gola, dva u mreži Zlatibora (Ostojić i Ndiaje), dok je Vukić "vratio" domaćina u igru, ali ne zadugo...

Eze je u 46. minutu povećao prednost Čukaričkog, potom je Docić iz penala u 54. uveo meč u mirniji tok, da bi Kovač u nadoknadi vremena doneo "brđanima" i 13 pogodak od početka takmičenja, tako da sada imaju jedan više od Spartaka i Crvene zvezde.

S druge strane ovo je čak 14 pogodak koji je primio Zlatibor, pa ostaju "prikucani" za dno tabele poput Rada koji u nedelju igra svoj meč aktuelnog kola protiv Voždovca.

Na ovoj utakmici za Čukarički debitovao je i Danilo Pantić koji je stigao na pozajmicu iz Čelsija.