ODLIČNA vest za Zvezdu: DEVET golova i pobeda koja joj je bila potrebna!

Sada je sve na crveno-belima, ali i na Bajernu.

Izvor: MNPress

Dok na beogradskoj "Marakani" igra protiv Evrope sa Gibraltara, Crvena zvezda je čula vest koja joj odgovara:

Šampion Belorusije Dinamo Brest pobedio je prvaka Kazahstana Astanu 6:3 (4:1) i pogurao crveno-bele ka mestu nosioca u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Da bi Zvezda u toj rundi bila među nosiocima, moraće da preskoči večerašnju i još jednu prepreku (protiv pobednika meča Dinamo Tbilisi - Tirana), a onda da navija da Lion ne osvoji Ligu šampiona.

"Na papiru" bi Bajern u sredu mogao da joj pomogne…

UEFA je napravila zbunjujuću situaciju uoči utakmice Dinamo Brest - Astana, jer je isprva bilo najavljeno da će suditi srpski arbitar Novak Simović, a onda je ipak to promenjeno.

Poljski sudija Tomaš Musijal je označio početak utakmice, a Belorusi su već za 25 minuta pokazali kako će biti završena.

Golovima Gordejčuka (16. i 22. minut) i Pečenina u 17. Vodili su 3:0, a onda su u 37. udarcem Sedka imali i velikih 4:0. Iako je Astana, nekadašnji učesnik grupne faze LŠ, potom postigla tri gola, uspela je samo da u 53. minutu smanji zaostatak na 4:2.

Već dva minuta kasnije Dijalo je na asistenciju Artjoma Milevskog postigao svoj prvi gol, a u 90. je dao i drugi za konačnih 6:3.

Dinamo Brest će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv pobednika utakmice Konahs Ki - Sarajevo, zakazane za sredu.