DRAMA U HOLANDIJI

PRORADIO TIP KOJI JE IZBACIO PARTIZAN: Hruška zaplivao kao Bajko u Bordou, penal, produžeci, KRAJ!

Autor Nikola Janković

Partizanovci se sećaju Ferdija Drujfa. Pamtiće ga i navijači Viktorije.

Tip kojeg je Arne Slot uveo prošle jeseni pri rezultatu 0:2 u Hagu, a ovaj postigao golove koji su izbacili Partizan iz Lige Evrope, ovog puta koštao je Viktoriju Plzenj evropske avanture u sezoni 2020/21.

Slot je Fredija Drujfa uveo u 80. minutu "do or die" meča praznom "AFAS" stadionu pri vođstvu Čeha od 0:1, a spretni 22-godišnjak u 94. minutu iznudio penal, za koji će Aleš Hruška zauvek ostati odgovoran.

Češki veteran se, poput Bobana Bajkovića u Bordou, bez potrebe zaleteo u noge protivničkog napadača, oborio ga i primio pogodak sa 11 metara od Tena Kopmejnersa za izjednačenje i dodatnih pola sata igre. Potom je primio još dva: AZ Alkmar - Viktorija Plzenj 3:1, 1:1 (0:0).

Gosti su poveli u 78. minutu perfektnim "drop kik" udarcem Hruškinog vršnjaka, 34-godišnjeg Davida Limberskog, što je bio povod slovačkom treneru Adrijanu Guli da pozove ekipu u "bunker".

Izdržali su do nekih 30-ak sekundi od poslednjeg zvižduka Luisa Gudinja, koji je umesto kraja utakmice morao da "svira" penal, a potom i dodatnih 30 minuta u kojima je apsolutno dominirao snažni islandski internacionalac, Albert Gudmundson.

Postigao je po gol u svakom produžetku i poveo vicešampiona Holandije u 3. rundu kvalifikacija za Ligu šampiona na "stazi pratilaca". Tamo je PAOK još sinoć obavio posao u duelu sa Bešiktašom. I Lokomotiva je potom "obavila posao" i rapidno ispala iz Evrope na istoj stazi.