ORLIĆI NEĆE VIDETI EURO: Srbija ostala šokirana u Letoniji!

Autor Dušan Ninković

Katastrofalan početak srpske reprezentacije, a zatim nešto bolja igra, do 2:2.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije igrala je kvalifikacioni meč u Letoniji i stvare uopšte nisu onakve kakve smo očekivali.

Izabranici Ilije Stolice su veoma loše otvorili meč, da bi u drugom delu susreta stigli samo do boda. Ovaj rezultat im je ugasio nade da mogu na Evropsko prvenstvo.

LETONIJA - SRBIJA 2:2 (2:0)
/Liepa 7, Regza 17 - Mašović 50, Adžić 66/

Otvaranje meča bilo je katastrofalno, a nastavak nije doneo preokret, iako je kompeltan utisak da je Srbija prikazala bolju partiju na ovom meču.

Dva primljena gola u prvih 17 minuta igre srušili su samopouzdanje Orlića, kojima je predugo trebalo da se oporave od šoka. Na kraju nisu uspeli u potpunosti, jer su skoro pola sata fudbala imali nerešen rezultat, bezuspešno pokušavajući da stignu do pobede.

Srbija je Smanjila prednost preko Erhana Mašovića, a izjednačila golom Luke Adžića sa blee tačke. Od tada, na terenu je bila značajno bolja, napadajući svim silama i ređajući kornere pred golom domaćina.

Trećeg gola nije bilo, pa se mladi reprezentivci sa ovgo gostovanja vraćaju neobavljenog posla.

Izabranike Ilije Stolice već 8. septembra očekuje meč protiv Bugarske u Gornjem Milanovcu.

POGLEDAJTE TOK MEČA:

GOL - Sedmi minut meča i loša procena golmana srpskog tima. Marko Ilić je pogrešno procenio let lopte, a Liepa je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru.

GOL - Igrao se 17. minut kada je Letonija još jednom šokirala. Ovog puta je Regža bio precizan, a Srbija u šoku zbog rezultata 2:0.

POLUVREME 2:0

Katastrofalna igra Letonaca i neverovatan rezultat na poluvremenu. Nismo ovo očekivali.

GOOOOOOL - Srbija smanjuje prednost domaćina u 50. minutu. Luka Adžić je izveo slobodan udarac sa leve strane, dimitrije Kamenović je zahvatio loptu, ali samo da asistira do Erhana Mašovića, strelca golaza našu selekciju.

Ima vremena da se preokrene rezultat!

PENAL! Srbija ima priliku za izjednačenje!

Faul je bio nad Stuparevićem, a Luka Adžić je preuzeo odgovornost.

GOOOOOOL! Izjednačenje, iako naši momci igraju tek malo bolje nego u prvom delu susreta. Trenutno je 66. minut i može ovde da se desi još mnogo toga.

KRAJ! Srbija je osvojila samo bod u Letoniji i izgubila je šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo za mlade.

Sastavi
Letonija: Kudrjavcev - Birka, Litvinkis, Spruds, Minkevits - Liepa, Saveljevs (od 90. Ozolinš) - Toniševs, Zelenkovs, Grinbergs (od 74. Kirs) - Regza (od 63. Kokins).
Srbija: M. Ilić - Marković (od 46. Vlalukin), Mašović, Kamenović, Šehović - Nikolić (od 46. I. Ilić), Nišić (od 81. Gavrić), Birmančević - Adžić (od 81. L. Ilić), Čumić (od 88. Živojinović), Stuparević.

Rezervisti
Letonija: Purins, Cucurs, Cudars, Kipsts, Kirs, Kokins, Ozolins, Varslavas, Veips.
Srbija: Petrović, vlalukin, Topić, L. Ilić, Gavrić, Maksimović, Živojinović, Mićević, I. Ilić.