FULAM NIŠTA NIJE NAUČIO, ARSENAL KAO NEKAD: Mitar sa klupe gledao demoliranje njegovog tima

Autor Pavle Knežević

Čudne odluke Skota Parkera, Vilijan zablistao

Fulam i Arsenal "otvorili" su novu sezonu Premijer lige uz ne malo iznenađenja. Makar kada su sastavi u pitanju.

Kada je teren u pitanju, nikakve dileme bilo nije: Fulam – Arsenal 0:3.

"Tobdžije" su sjajno odigrale "restart", osvojile su FA Kup, ambiciozno ušle u novu sezonu i poslale "pismo o namerama".

Fulam sa druge strane kao da ništa nije naučio. Najbolji strelac svih engleskih profesionalnih liga i najbolji igrač tima prošle sezone, Aleksandar Mitrović ostao je na klupi za rezerve!

Jedino iznenađenjce  Mikela Artete je što je novajlija Gabrijel iz Lila zaigrao u prvom timu, kao i Vilijan, ali iskusni Brazilac vrlo dobro upoznat sa Premijer ligom. To je pokazao i "het-trikom" asistencija.

Kada ih je Slaviša Jokanović pre dve sezone vratio u Premijer ligu, tim je potrošio silne novce na pojačanja i ništa nije uradio. Sada praktično ništa nije uložio i deluje da će ishod biti isti.

Fulamova odbrana bila je najgora u sezoni 2018/19, zbog čega je najverovatnije i overio ispadanje već na zimu, a kako su primili prvi gol u sezoni, moglo bi da bude novo predskazanje.

Već posle devet minuta igre, Fulamova odbrana nas je podsetila na onu od pretprošle sezone. Nije uspela da izbije jednu loptu posle slabog šuta, a odbitak je završio kod Vilijana, koji je probao, ostao izblokiran, a na to je naleteo Lakazet za 0:1.

Vilijan je pogodio stativu u prvom poluvremenu, a Fulam je bio prilično bezopasan.

Posle samo četiri minuta igre, Vilijan je upisao novu asistenciju: pronašao je Gabrijela iz kornera, a on u svom debiju u Premijer ligi postiže gol za 2:0.

U 57. minutu, Vilijan je asistirao kapitenu Obamejangu , koji je ovom lepoticom stavio tačku na bilo kakvu rezultatsku neizvesnost, ako je uopšte bilo.

Vilijan je tako pokazao da je njegov dolazak iz Čelsija za Arsenal to bila kupovina leta, a razvejao je i sve skeptične glasove.

Tek posle trećeg gola je Skot Parker uveo Mitrovića u igru, ali je tada sve bilo gotovo.

Mogao je Arsenal i do četvrtog gola, ali je udarac Obamejanga izblokiran praktično na gol-liniji.

Arsenal u sledećem kolu čeka Vest Hem, dok Fulam ide u goste još jednom novajliji, Lidsu.