HRABRA VOJVODINA NIJE PREŽIVELA BELGIJU: Ponovo produžeci kobni po Srbiju!

Novosadski crveno-beli se oprostili od Evrope.

Vojvodina je nakon sjajnih 120 minuta fudbala poražena od Standarda u Liježu.

To znači i kraj evropske avanture za ovu sezonu.

STANDARD - VOJVODINA 2:1 (1:1 u regularnih 90 minuta)

Moraće večeras, ali i narednih dana, Nenad Lalatović da bude ponosan na ono što su njegovi igrači uradili u Belgiji. Bila je ovo jedna zrela, muška, takmičarska utakmica Vojvodine, koja je na protiv sebe imala favorita.

Od prvih minuta susreta videlo se da je srpski predstavnik došao da igra fudbal.

Nije bilo klasične defanzive, probali su Novosađani, ali je pomalo bilo očigledno i da su Belgijanci kvalitetniji tim.

Ipak, do prednosti su stigli tek nakon kontroverznog penala. Petar Bojić je bio neoprezan, a sudija Lehner odmah pokazao na belu tačku. Tačan je bio FelipeAvenati, do tog trenutka najzapaženiji igrač susreta.

Kada su Belgijanci možda i pomislili da su blizu prolaska, probudila se Vojvodina. Odgovorili su preko Petra Bojića, koji je glavom matirao domaćeg golmana, a do kraja susreta je moglo da dođe i do preokreta.

Od izjednačenja, pa do 90. minuta, odnosno u poslednjih petnaestak minuta, šanse su propuštali Čović i Bojić, a pogodak u tom periodu bi verovatno doneo i pobedu.

Prvi minut produžetka bio je loš. Neopreznost gostiju kaznio je Amalah, a u poslednjih pola sata fudbala u Liježu srpski predstavnik nije uspeo da se vrati u meč.

22:27

Kraj!

120. minut + 60 sekundi nadoknade

Gotovo je, Standard je u plej-ofu.

Srpski predstavnik završava učešće u kvalifikacijama u prvom kolu koje je igrao.

22:21

Šesti žuti karton gostima

114. minut - Opomenut je Novica Maksimović, a on je šesti igrač Vojvodine sa žutim kartonom.

Pre njega su zapisani Siniša Saničanin, Stefan Đorđević, Nemanja Čović, Petar Bojić i rezervista Ognjen Đuričin.

22:16

Još desetak minuta

110. minut - Ima nade za Vojvodinu, ali mora agresivnije. Bilo bi ogromno iznenađenje kada bi osvajač Kupa Srbije iz prethodne sezone stigao do izjednačenja.

22:11

Izmene!

105. minut - Pauzu između dva produžetka Nenad Lalatović koristi za izmene.

Novica Maksimović je ušao umesto Siniše Saničanina, dok je Dejan Zukić zamenio Aranđela Stojkovića!

Totalna ofanziva Novosađana.

22:05

Ponestaje snage

103. minut - Vojvodina nije slabiji tim na terenu, ali nešto malo nedostaje. Verovatno sada igračima novosadskog kluba nedostaje snage, pa zbog toga ne mogu u potpunosti da pariraju domaćinu.

21:59

Pogodak Belgijanaca

Nažalost, već u uvodnim sekundama prvog produžetka, Standard je stigao do prednosti. Ovako je to izgledalo:

21:55

Počelo je - KATASTROFALNO!

92. minut - Odmah Standard dolazi do prednosti. 2:1 za Belgijance.

Levo krilo domaćih, Selim Amalah, precizan je bio sa desetak metara udaljenosti i doneo je novu prednost svom timu. Moraće Vojvodina ofanzivnije u nastavku. Ima još pola sata!

21:53

Nastavljamo!

91. minut - Počinju produžeci u Liježu, Standard i Vojvodina se bore za plej-of rundu u kvalifikacijama za Ligu Evrope!

21:44

Opet preti Vojvodina!

86. minut - Samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru, Miodrag Gemović je stvorio strašnu priliku. Probio je po levoj strani i centrirao na Bojića, koji na drugoj stativi nije najbolje zahvatio loptu.

21:42

Ovako je Voša izjednačila

Pogodak Petra Bojića doneo je poravnanje rezultata. Bila je to lepa akcija Novosađana.

21:41

Strašna prilika!

85. minut - Neverovatna prilika za Vojvodinu, ali i odlična reakcija domaćeg golmana. Centimetri su falili da srpski predstavnik stigne do prednosti u Liježu i to u samom finišu susreta.

Ponovo je Andrić centrirao, a ovog puta je Čović pokušao.

21:40

Preti Standard

83. minut - Kako se bliži kraj susreta, tako Standard shvata da im ne odgovaraju produžeci. Sve opasnije napadaju Belgijanci, pritiskaju poslednju liniju, ali bi to trebalo da znači i ostavljanje mnogo prostora na njihovoj polovini.

21:31

EVO VOŠE! 1:1!

75. minut - Izjednačenje!

Gol, gol, gooooool!

Drinčić na desno do Andrića, Andrićev centaršut na peterac, a tamo Bojić. Usamljen u skoku i lopta je u mreži!

21:29

Dobar šut Vukadinovića!

74. minut - Nije se predala Vojvodina.

Probao je Miljan Vukadinović, nakon što je ''naslagao'' nekoliko domaćih fudbalera, ali je njegov šut otišao iznad gola.

21:25

Grub faul Đorđevića

68. minut - Sasvim opravdano je žuti karton dobio Stefan Đorđević, pošto je veoma grupa startovao na protivnika.

21:16

Izmena

60. minut - Prva promena Nenada Lalatovića. Umesto Momčila Mrkaića, na terenu je Ognjen Đuričin. Trebalo bi da to unese dozu agresivnosti u napad novosadskog tima.

21:08

Ovako je to izgledalo!

Da li je penal za domaći tim prestrogo dosuđen?

Deluje da jeste. Ali, idemo dalje...

21:05

Gol! Standard vodi!

47. minut - Standard stiže do prednosti. Jedan duel u kaznenom prostoru ocenjen je kao penal ,a precizan sa bele tačke bio je  često pominjani Avenati.

Bojić je oborio Gavorija pred golom novosadskog tima.

20:48

Lalatovićeva reakcija

Pokušaj Bojića u finišu prvog dela igre, kada je Vojvodina razvila kontranapad, izmamio je aplauze od trenera gostujućeg tima.

20:47

POLUVREME

45. minut!

Odlazi se na odmor, bez postignutih golova.

Vojvodina je odlično počela meč u Belgiji, a Standard je postepeno preuzimao terensku inicijativu. Ipak, nije uspeo da materijalizuje to, pa se nadamo da će srpski predstavnik u nastavku meča to kazniti.

20:41

Ponovo dve dobre prilike

40. minut - Prvo je pokušao Vanheuzden za domaće, a zatim Petar bojić za goste.

Nažalost, udarac Vošinog ofanzivna nije bio precizan pa ova prilika odlazi u nepovrat.

20:34

Žuti karton i za goste

33. minut - Opomenut je Siniša Saničanin, zbog neopreznog starta na oko 25 metara udaljenosti od gola Vukliša.

20:31

Pola sata fudbala

30. minut - Dobra partija ekipe Nenada Lalatovića u Belgiji. Za sada su potpuno ravnopravni domaćinu, koji tek povremeno preuzima inicijativu.

Ovako je izgledalo na početku meča:

20:29

Prvi žuti karton!

Previše se tolerisalo Felipeu Avenatiju. Konačno, zaslužio je žuti karton. Najistureniji igrač belgijskog tima će morati malo opreznije.

20:23

Povreda Bralića

22. minut - Nakon jednog duela u kaznenom prostoru srpskog tima, Bralić je ostao da leži. Njega je nagazio Felipe Avenati, koji je prošao bez kazne.

20:18

Odličan meč!

17. minut - Igra se otvoreno na obe strane terena, a propuštene su i prve prilike.

Siniša Saničanin je mogao da dovede goste u prednost, a zatim je Laifis uzvratio udarcem sa velike udaljenosti koji nije bio pretnja ni pored vlažnog terena.

Nakon prekida sa desne strane, visoki štoper novosadskog tima nije uspeo da iskontroliše loptu koja se odbila od jednog defanzivac domaćih.

20:12

Uvodnih deset minuta

10. minut - Vojvodina je potpuno ravnopravan rival na gostovanju u Belgiji. Momci koji večeras ne igraju u karakterističnoj crveno-beloj opremi povremeno prete i lako dolaze pred kazneni prostor rivala.

20:01

Počelo je!

1. minut - Hrabro, Vošo!