Ubedljiva pobeda Bolonje

MIHIN AS BAŠ IMA "PIK" NA PARMU: Večerašnji nastup mu neće zaboraviti!

Ekipa srpskog stručnjaka ostvarila prvu pobedu u sezoni, a sjajni Roberto Sorijano je uradio sve što je mogao da Parma doživi što ubedljiviji poraz.

Posle poraza u prvom kolu na gostovanju Milanu, Bolonja Siniše Mihajlovića ostvarila je u ponedeljak uveče prvu pobedu ove sezone.

Bolonja - Parma 4:1 (1:0)

Iako su gosti krenuli ofanzivno i nije izgledalo da će doživeti ubedljiv neuspeh, to se dogodilo jer je Mihina ekipa kaznila sve greške rivala i na kraju slavila u malom derbiju regije Emilija Romanja.

Vezista domaćih Roberto Sorijano, nekadašnji đak Bajerna, dao je dva gola u prvih pola sata (16. i 30. minut) i tako pokazao da baš voli da pogađa protiv ovog rivala. Ukupno mu je dao četiri gola u Seriji A.

Posle njegovih golova, na red je došao mladi Danac Skov Olsen (20), kome je upravo Sorijano namestio zicer pred golom rivala i tako najavio ubedljiv trijumf Mihajlovićeve ekipe.

Utešni gol za goste dao je Brazilac Ernani i tako srpskom treneru razlog da kritikuje ekipu, jer Bolonja ni posle 35 utakmica nije sačuvala svoju mrežu netaknutom. Večeras je to nije koštalo mnogo, ali će to definitivno morati da isprave da bi ostvarili cilj.

Konačnih 4:1 postavio je Rodrigo Palasio, oborivši još jednom već grogiranog rivala. Šutirao je snažno, "punom" i u 91. minutu učinio Parminu noć još težom.