Zakuvalo se u poslednjim mečevima kvalifikacija

SVE JE GOTOVO, POZNATI UČESNICI LIGE ŠAMPIONA: PAOK nije uspeo! Penali, crveni karton i drama u "minut do 12"

Autor Nikola Lalović

Saznali smo i koja tri tima će iskoristiti poslednje karte za mesto u eliti.

Drama u poslednjoj noći kvalifikacija!

Midjitland je pobedio Slaviju kod kuće 4:1 i napravio neverovatan preokret posle remija 0:0 u prvoj utakmici.

Češki šampion imao je prednost od trećeg minuta i čuvao je do 65, kada je Gvinejac Sori Kaba izjednačio i uveo susret u burnu završnicu. "Napao" je Mitjiland tada još jedan, neophodan gol, pa postigao čak tri i prvi put ušao u grupnu fazu.

Dramu smo videli i u Grčkoj, gde je PAOK ponovo izgubio od Krasnodara 1:2 i preselio se u Ligu Evrope.

Solunjani su prvi zatresli mrežu, ali svoju, u 73. minutu autogolom Mihalidisa. Ruski predstavnik tada je stekao ogromnu prednost i bilo je jasno da je pred ekipom Andrije i Živka Živkovića jako težak posao...

U trećem duelu dana, Salcburg je iskoristio crveni karton koji je dobila ekipa Makabija i pobedom 3:1 lagano prošao u najelitnije fudbalsko takmičenje u Evropi. Red Bul je prošao kroz cilj pogocima napadača iz Zambije Patsona Dake i golom velikog mađarskog talenta Dominika Soboslaja iz penala.

Posle brojnih kikseva u kvalifikacijama, austrijski klub je prvi put kroz plej-of došao do elite!

Žreb za grupnu fazu održaće se 1. oktobra u 17 časova, a u narednoj sezoni nastupiće sledeči timovi:

Prvi šešir: Bajern, Sevilja, Real Madrid, Liverpul, Juventus, PSŽ, Zenit, Porto

Drugi šešir: Barselona, Mančester junajted, Mančester siti, Atletiko Madrid, Šahtjor, Borusija Dortmund, Čelsi, Ajaks

Treći šešir: RB Lajpcig, Inter, Lacio, Atalanta, Dinamo Kijev, RB Salcburg, Olimpijakos, Krasnodar

Četvrti šešir: Lokomotiva Moskva, Olimpik Marsej, Klub Briž, Borusija Menhengladbah, Istanbul Basakšehir Ren, Ferencvaroš, Midjitland