ništa ne vredi

BLEKI ASISTIRAO, DUŠAN POGODIO, FIORENTINA NI BOD! Odlična partija srpskih internacionalaca, ali uzalud

Autor Pavle Knežević

Novi poraz Fiorentine, uprkos dobrim igrama reprezentativaca Srbije

Novi poraz Fiorentine! Nije vredela ni odlična igra Nikole Milenkovića i Dušana Vlahovića.

Srpski internacionalci kreirali su pogodak u večerašnjem okršaju sa Sampdorijom na "Artemio Frankiju", ali nije to bilo dovoljno da se izbegne poraz na otvaranju treće runde Serije A.

FIORENTINA – SAMPDORIJA 1:2 (0:1)
/Vlahović 72 - Kvaljarela 42 penal, Vere 83/

Nikola Milenković je 18 minuta pre kraja meča na pravom mestu pronašao Dušana Vlahovića, lopta po zemlji sa 25 metara, Vlahović je prihvatio u petercu i samo ubacio za 1:1, ali sjajna saradnja dva srpska igrača nije odvela "ljubičaste" bar do boda na ovom meču.

Samo 11 minuta kasnije, rezervista Sampdorije Valerio Vere je lob-udarcem vratio prednost na stranu gostujućeg sastava i, ispostavilo se, odveo svoj tim do pobede. Prvi gol delo je starog lisca Fabija Kvaljarele, kojem baš "leže" mečevi sa Fiorentinom!

Večeras je na "Artemio Frankiju" Kvaljarela materijalizovao jedanaesterac dosuđen u finišu prvog dela zbog prekršaja koji je nad njim napravio Federiko Ćekerini.

To mu je osmi gol za Sampu protiv tima iz Fiorentine u dva mandata, a početak sjajnog niza datira još sa kraja sezone 2006/07.

U sezoni 2017/18 postigao je jedan u jesenjem, a tri u proljećnom okršaju dva tima, a dvostruki strelac bio je u 20. kolu sezone 18/19…

A da "ima nešto protiv Fiorentine", ne govori samo to, već i podatak da je protiv ovog kluba pogađao kao član još i Udinezea i Torina!