Odličan meč

KOLAROV SRUŠIO IBRAHIMOVIĆA, ZLATAN HEROJ DERBIJA: "Derbi della Madonina" je spektakl!

Autori Mladen Šolak Dušan Ninković

Defanzivac Intera je bio neoprezan u svom kaznenom prostoru.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov napravio je penal u 12. minutu milanskog gradskog derbija. Iskusni srpski defanzivac oborio je Zlatana Ibrahimovića, koji je kasnije bio strelac sa bele tačke.

Bio je to prvi od dva Ibrahimovićeva gola na meču i uvod u poraz "nerazura" u velikom derbiju:

Inter - Milan 1:2 (1:2)
/Lukaku 29' - Ibrahimović 13', 16'/

Iskusni Ibrahimović je u tom 13. minutu uzeo loptu u svoje ruke, šutirao je u donji desni ugao, ali je golman domaćeg tima Samir Handanović pročitao njegovu nameru. Ipak, Šveđanin je bio najbliži i odbitak je lako "spakovao" u mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije, Leao je probio po desnom boku interove odbrane, a Aleksandar Kolarov na drugoj stativi potpuno zaboravio Ibrahimovića. Opet je ekipa Antonija Kontea kažnjena zbog toga - 0:2.

Velike greške kapitena reprezentacije Srbije, ali potom se iskupio pokrenuvši akciju u kojoj su "nerazuri" postigli gol...

Sjajno je u 29. minutu Kolarov povukao loptu na protivničku polovinu, Ivan Perišić je asistirao, a Romelu Lukaku je smanjio zaostatak.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat 226. "Derbija dela Madonina" u kojem je Milan ostvario 77. pobedu.