ZANEO SE

SUDIJA POZVAO VAR I IZBLAMIRAO SE: Italijan u 94. minutu hteo pomoć koja ne postoji, umalo upropastio utakmicu

Zaneo se čovek...

Pomoć video tehnologije više nije ni novost u evropskom fudbalu i broj liga koje uvode VAR je veći iz godine u godinu.

Ipak, ima i onih sudija koje su zbog toga postale malo... lenje.

I ne mislimo ovoga puta u smislu da ne dosuđuju određene stvari jer znaju da postoji VAR koji će ih ispraviti, već zato što se malo zaboravljaju gde postoji, a gde ne.

Tako se Italijan Frančesko Meravilja malo izblamirao kada je u meču Askolija i Ređijane u 94. minutu meča pozvao VAR da bi mu pomogao oko jedne situacije...

Ali u Seriji B jednostavno - VAR ne postoji.

Askoli je u nadoknadi vremena vodio 2:1 protiv Ređijane, kada je Augustus Kargbo postigao gol za izjednačenje. Ipak, pomoćni sudija je podigao zastavicu, Meravilja poništio gol, a onda je signalizirao igračima da će pogledati VAR da bi mogao bolje da proceni.

Ipak, zaboravio je da to neće biti moguće i morao je sam sebe da ispravi u toj situaciji.

Na kraju je gol ostao poništen, a italijanski mediji pišu da je to bila ispravna odluka.