KAKAV DAN ZA NJEGA

KAD DEBITUJEŠ NA 0:12 PROTIV AJAKSA: Treneru, zašto si to uradio?

Ako ništa, pamtiće svoj debi zauvek...

Izvor: YouTube/VVV-Venlo

Ajaks je u subotu ostvario neverovatnu pobedu protiv VVV Venla, pa oni koji nisu gledali meč morali su da trljaju oči kada su pročitali konačan rezultat - 13:0.

Najbolji holandski tim bio je nemilosrdan na gostovanju Venlu, "gazili" su ih do poslednjeg sudijskog zvižduka iako je već na poluvremenu bilo jasno da će pobediti. Strelac pet golova Lasina Traore zauvek će pamtiti ovaj meč, ali i još jedan mladić iz suprotnog tabora...

Naime, trener domaćina De Koning odlučio je da pri rezultatu 12:0 za Ajaks ukaže šansu mladom Vasimu Esanusiju poslavši ga na teren na deset minuta mučenja.

Zašto bi bilo koji trener želeo da 16-godišnji fudbaler debituje u tom trenutku?

To je najbolje pitanje za De Koninga, koji će verovatno dobiti otkaz, a Esanusi će do kraja karijere pamtiti da su mu prvi minuti u seniorskom fudbalu bili ponižavajući, pošto je ušao na teren dok su njegovi saigrači bili razbijeni i gledao je kako tonu sve dublje.