UZBUDLJIVO

U PROLETERU NEĆE PEVATI "ADRIANU", VOŽDOVAC SE SPASIO: "Zmajevi" se kasno probudili, Napredak slavio u Šapcu!

Bili su tako blizu, ali nisu uspeli...

Mogao je Proleter da ovo veče na Slanoj bari proslavi još jednim pevanjem pesme "Adriana", ali je kasno primljen pogodak pokvario sve - i eventualnu pobedu i novo slavlje, i priliku da prenoće na trećem mestu Superlige.

PROLETER - VOŽDOVAC 1:1 (1:0)
/Lendro 5 - Stoisavljević 89/

Ekipa Branka Žigića bila je na putu da upiše još jedan vredan trijumf, sedmi u nizu, kojim bi makar na jedan dan pretekli ekipu Partizana i popeli se na visoko treće mesto na tabeli Superlige Srbije. Ali u tome nisu uspeli i glavni krivac je Dragan Stoisavljević.

On je bio taj koji je u 89. minutu meča spasio Voždovac poraza i tako onemogućio Proleteru da upišu nova tri boda.

Poveli su domaći preko Leandra već u petom minutu meča i mogli su da time ostanu samo iza Crvene zvezde i Vojvodine na tabeli domaćeg šampionata.

Ipak, dva kasno ispuštena boda znači da Proleter ostaje na i dalje visokom četvrtom mestu, sa 22 boda i samo devet primljenih golova. Jedino Crvena zvezda može da se diči boljom odbranom od novosadske ekipe.

U drugom meču večeri, Napredak je u Šapcu savladao Mačvu uprkos činjenici da su 30 minuta igrali sa igračem manje - 2:1.

Dvostruki strelac u prvih pola sata meča bio je Miloš Mijić za tim iz Kruševca, da bi u 58. minutu Jovan Marinković zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Ipak, ni to nije pomoglo Mačvi, koja je iz penala nakon crvenog kartona stigla do 1:2 preko Filipa Pejovića, ali više od toga nisu mogli. Na kraju je i Miroljub Pešić dobio crveni karton u redovima Šapčana.