šta radi ovaj čovek?

ZLATANE, SME LI OVO OVAKO? Makazice i asistencija, u 40. godini sam pobedio Udineze, Milan ubedljivo prvi

Autor Pavle Knežević

Nova čarolija Ibrakadabre za novu pobedu Milana!

Zlatan Ibrahimović je ove sezone odigrao četiri utakmice u Seriji A i postigao je sedam golova: dva protiv Bolonje, dva protiv Intera, dva protiv Rome, a u današnjoj pobedi nad Udinezeom imao je gol i asistenciju. U septembru je imao koronavirus.

Milan je prvi na tabeli, Ibrahimović ima 39 godina, došao je u rosonere pre 11 meseci bez obeštećenja, a svet sporta ne može da se načudi njegovim majstorijama, koje je imao i danas.

Udineze - Milan 1:2

Ovo je Milanu peta pobeda iz šest kola. Čovek odluke i ovog puta bio je Ibrahimović, koji je u prvom poluvremenu namestio gol za Kesija, a onda u drugom pravom majstorijom rešio pitanje pobednika. On je u 18. minutu sjajno primio loptu i zagradio se u protivničkom šesnaestercu, a onda vratio povratnu za Kesija koji "projektilom" matira Musa za vođstvo Milana.

Iako je Kesi postigao pogodak svi su pohrlili odmah u zagrljaj Ibrahimovića, pa i strijelac Kesi.

Kapiten Milana na samom startu drugo poluvremena bez potrebe napravio je prekršaj za penal, koji je u pogodak za izjednačenje pretvorio Rodrigo de Paul – 1:1. "Zebre" su nakon ovoga imale nekoliko polušansi, ali poslednju reč imao je ko drugi, nego Zlatan Ibrahimović.

On se odlično snašao u šesanestercu nakon jedne izbijene lopte u vazduh i "makazicama" je poslao u mrežu za pobedu Milana, koji se na prvom mjestu odmakao Atalanti na četiri boda.

SERIJA A – 6. kolo

Udineze – Milan 1:2 (0:1)
/De Paul 48 penal – Kesi 18, Ibrahimović 83/

Specija – Juventus 1:4 (1:1)
/Pobega 31 - Morata 14, Ronaldo 59, 76, Rabio 67/

Torino – Lacio 3:4 (2:1)
/Bremer 19, Beloti 23 penal, Lukić 87 – Pereira 15, Milinković-Savić 49, Imobile 90+5 penal, Kaisedo 90+8/

Roma – Fiorentina 2:0 (1:0)