VEĆ ODUSTALI

UZALUD POBEDILI LIVERPUL 7:2: Dugo je i Aston Vila bila iznenađenje Premijer lige

Od tada potpuni kolaps...

Početkom oktobra Aston Vila je razbila Liverpul (7:2) i zauzela prvo mesto na tabeli Premijer lige, ali ispostavilo se da je to bio samo kratkotrajni bljesak.

U naredne tri utakmice doživeli su dva poraza - od kojih dva vrlo teška. Prvo ih je Lids prošle nedelje nadigrao 3:0, da bi im ovog vikenda "bukvicu očitao" Sautempton koji ih je na njihovom "Vila parku" u potpunosti nadigrao, ali nije slavio ubedljivo kako je delovalo u jednom momentu.

ASTON VILA - SAUTEMPTON 3:4 (0:3)

Briljirao je Džejms Vard-Praus koji je u 20. minutu asistirao za Vestergora, da bi potom postigao dva gola do poluvremena - u 33. i 45. minutu - oba iz slobodnjaka!

Sjajnim udarcem Danija Ingsa sa ivice kaznenog prostora Sautempton je poveo 4:0 u 58. minutu, ali je klub iz Birmingema uspeo do kraja da osvetla obraz -pogocima Tajrona Mingsa u 62, odnosno Olija Votkinsa sa "kreča" i Džeka Griliša u nadoknadi vremena.

Sada su "sveci" jedno od iznenađenje Premijer lige pošto dele drugo mesto sa 13 bodova, dok je Aston vila na bod iza njih, ali ima i meč manje.