STIGLE I LEPE VESTI ZA SRBIJU: Darko Lazović je u strašnoj formi!

Autori Dušan Ninković Bojan Jakovljević

Srpski fudbaler je poneo kapitensku traku i postigao pogodak za pobedu Verone.

Verona je prošle sezone bila jedno od najprijatnijih iznenađenja u Seriji A, a ekipa hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića čini se da je na pragu da nešto slično ponovi i u ovom prvenstvu.

Tim iz grada Romea i Julije večeras je na svom "Bentegodiju" porazio veoma dobru ekipu Beneventa 3:1 (1:0), uz dva gola Antonjina Baraka, te jedan Darka Lazovića, koji je na ovom meču nosio kapitensku traku. Počasni pogodak za goste postigao je Đanluka Lapadula.

VERONA - BENEVENTO 3:1 (1:0)

Verona je imala prednost i pre pogotka svog kapitena, ali je Darko Lazović udarcem glavom postavio konačnih 3:1 za svoj tim. Konačno i malo lepih vesti u danu u kom smo saznali da pred baraž protiv Škotske možda ostajemo bez Đuričića i Tadića. Ili će oni ipak igrati?

Otvorena igra na obe strane viđena je u prvih 45 minuta, ali su na pauzu ipak domaći otišli s golom prednosti. Nikola Kalinić odradio je veći deo posla u 17. minutu, uposlio Matiju Zakanjija, koji na petercu pronalazi Baraka, a njemu nije bilo teško da ugura loptu u mrežu.

Pravo je čudo kako Benevento nije uspeo da izjednači do pauze, ali zato jeste početkom nastavka. Đanluka Kaprari je odlično asistirao, a Đanluka Lapadula donio zasluženo izjednačenje svom timu. Pretili su gosti, ponovo propustili šanse za vođstvo, igrali sasvim dobro i izgledalo je da mogu do pozitivnog rezultata u Veroni. A onda je stigla kazna za promašaje.

Fenomenalan pogodak, svoj drugi na meču, postigao je Barak. Šutirao je spoljnim delom kopačke i pogodio dalji ugao gola.

Asistent kod gostujućeg gola Kaprari napravio je u 72. minutu pravu glupost, kada je zbog grubog prekršaja dobio direktan crveni karton, što su domaći iskoristili nedugo zatim da postignu i treći gol.

Lazović nije idealno šutirao glavom, ali na njegovu sreću gostujući golman nije se najbolje snašao i lopta je završila iza njegovih leđa. Osim nekadašnjeg fudbalera Borca iz Čačka i Crvene zvezde, u timu domaćina svih 90 minuta odigrao je i Ivan Ilić.

Verona je nakon kompletiranog 6. kola na deobi sedme pozicije, sa istim brojem bodova kao petoplasirani Napoli, dok je Beneventu na skromnom 14. mestu.

Torino - Lacio 3:4 (2:1)
/Bremer 19, Beloti 23 pen, Lukić 87 - Pereira 15, Milinković-Savić 49, Imobile 90+5 pen, Kaisedo 90+8/

/Barou 45, 56, Sorijano 52 - Žoao Pedro 15, Simeone 47/

TABELA: Milan 16, Sasuolo 14, Juventus 12, Atalanta 12, Napoli 11*, Inter 11, Verona 11, Roma 11, Sampdorija 10, Lacio 10, Fiorentina 7, Kaljari 7, Bolonja 6, Benevento 6, Parma 5, Đenova (-1) 5, Specija 5, Udineze 3, Torino (-1) 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.