NISU SAMO PARTIZANOVCI POGAĐALI: Bivši Zvezdin štoper dao važan gol u Portugalu

Banjalučanin postigao prvenac u tamošnjem prvenstvu.

Na krajnjem istoku Evrope, tačnije, preko Bosfora - bivši fudbaler Partizana Marko Jevtović u subotu popodne "makazicama" je zapečatio sudbinu Fenerbahčea i overio pobjedu Konjaspora od 2:0.

Ali nisu samo partizanovci bili raspoloženi u tom terminu.

Skoro sat i po kasnije na krajnjem zapadu Evrope, jedan zvezdaš bio je junak u portugalskom prvenstvu.

Defanzivac Srđan Babić koji je prošlog leta postao preokobrojan u Crvenoj zvezdi, pa je otišao u Famalikao na jednogodišnju pozajmicu, postigao je svoj prvenac u dresu kluba sa atlantske obale.

Pogodak Banjalučanina doduše nije bio efektan kao Jevtovićev, ali je direktno pogurao njegov tim u preokret.

Famalikao je gubio 1:0 na svom terenu kada je Haime ubacio iz kornera, a Babić glavom matirao golmana za izjednačenje i najavu velikog preokreta koji je usledio samo četiri minuta kasnije, pogotkom Valenzuele iz slobodnog udarca.

Pogledajte Babićev pogodak.

Famalikao je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez poraza i upisao drugu pobedu ove sezone.

Klub osnovan 1931. godine u svojoj drugoj sezoni u elitnom rangu ostvario je po dva poraza i trijumfa i tri remija, a Babić je na terenu proveo svih 630 minuta.