HOFENHAJM POBEĐUJE SAMO U EVROPI: U Bundesligi nastavlja crnu seriju, koja kao da nema kraja

Autor Pavle Knežević

Crna serija Hofenhajma u njemačkom prvenstvu se nastavlja.

Izvor: Facebook/FK Crvena zvezda/Nikola Mitić

Posle dva vezana poraza u Bundesligi, Hofenhajm je pobedio Crvenu zvezdu 2:0 u Ligi Evrope, ali ovaj trijumf nije se preneo na prvenstvo.

Iako je ekipa Sebastijana Henesa posle toga isprašila i Gent (4:1) i Liberec (5:0), u Bundesligi nisu upisali trijumf već pet mečeva.

Nakon duela sa Crvenom zvezdom ekipa Hofenhajma je remizirala sa Verderom, a onda upisala dva nova poraza, prvo od Union Berlina prošlog vikenda, a potom i u nedelju protiv Volfsburga 2:1.

Ne samo da su “vukovi” na vreme rešili meč, pošto je već u 26. minutu na semaforu stajalo 2:0, već je pobeda mogla biti i ubedljivija, da Veghorst u 82. minutu pri rezultatu 2:0 nije promašio penal.

Navijači Volfsburga će mu ipak oprostiti ovaj promašaj, pošto je u 26. minutu postigao pogodak kojim je Volfsburg povisio na 2:0, posle pogotka Štefena na otvaranju susreta.

Sve što je Hofenhajm uspeo jeste da kazni katastrofalnu grešku američkog štopera Džona Bruksa, koji je promašio loptu glavom i tako dozvolio Adamijanu da ublaži poraz, dva minute prije kraja.

U prvih sedam kola Hofenhajm je upisao tek sedam bodova, pa zauzima 13. mesto na tabeli, dok je Volfsburg šesti sa 11 bodova iz sedam utakmica.