ZVEZDIN NEVEROVATNI PREOKRET SA 4 KOMADA ZA 15 MINUTA: Od 0:2 i senzacije Zlatibora do osmine finala Kupa Srbije!

Dva gola Zlatiborava, pa čak četiri beogradskog tima, i to u roku od samo 15 minuta. Za pobedu i prolaz među 16 najboljih.

MN Press

Nije Dejan Stanković mogao ni da zamisli da će se njegova ekipa ovoliko mučiti protiv Zlatibora.

Na klupi gostiju njegov prijatelj Zoran Njeguš, a na terenu dve kontre gostiju koje su nakon sat vremena igre pokazivale 0:2 na semaforu!

CRVENA ZVEZDA - ZLATIBOR 4:2 (0:1)

Janjić u prvom, a Miloradović u drugom delu igre šokirali su domaćina u Beogradu i najavili debakl crveno-belih. Mnbogi su se prisetili čačačnskog Borca, koji je pre nekoliko sezona nadigrao Božovićevu Zvezdu, ali je ovog puta ishod bio drugačiji.

Trostruka promena u timu, a zatim i potpuna ofanzivac šampiona Srbije donela je veliki preokret.

Četiri gola za 15 minuta.

Počelo je preciznim prizemnim udarcem Mirka Ivanića koji je pogodio malu mrežu, nastavilo se golom Alekse Vukanovića samo minut kasnije, nakon što je oštro i na prvu centrirao Nemanja Milunović, a onda je usledila kraća pauza.

Kao da su igrači Zvezde skupljali snagu za novi udar.

Ivanić je izveo prekid, Falćineli i Milunović su bili u skoku, Pavkov pokušao makazice, a Pankov petom zatresao mrežu. Mudro, efektno i neobično za jednog defanzivca.

Konačan rezultat susreta postavio je još jedan rezervista, mladi Andrija Radulović koji je iskoristio grešku Zlatiboraca u opasnoj zoni, a zatim se, nakon dugog nameštanja, opredelio za udarac ka golu večeras maestralnog Čubrakovića.

Crvena zvezda je poslednji tim koji je izborio plasman među 16 najboljih u Kupu Srbije, ali je pitanje kada će odigrati meč u toj fazi. Utakmice su na programu sledeće srede, kada crveno-beli budu gostovali u Gentu, gde će igrati za evropsko proleće!

19:00

Kraj!

Nakon pet minuta nadoknade, završen je susret Crvene zvezde i Zlatibora.

Iako su sve do 70. minuta gosti imali dva gola prednosti, šampion Srbije je za 15 minuta postigao četiri pogotka i preokrenuo rezultat u meču Kupa Srbije.

18:51

GOOOOOOOOOL

87. minut - Sada je pitanje pobednika možda i rešeno?

Andrija Radulović, mladi fudbaler crveno-belih je imao vremena da se namesti i pogodi sa dvadesetak metara.

4:2 za Crvenu zvezdu, koja je sva četiri pogotka postigla u roku od 15 minuta.

18:48

GOOOOOOOOOOOOL!

84. minut - Radovan Pankov!

Potpuni preokret!

18:45

Poslednja izmena Zvezde!

Nakon što je napravio trostruku izmenu, a zatim umesto Degeneka uveo Radulovića, Dejan Stanković završava sa izmenama za večeras.

Seku Sanogo je na terenu, a finiš meča će sa klupe odgledati Veljko Nikolić.

18:44

Poslednjih 10 minuta!

Inicjativa Crvene zvezde koja pokušava da stigne do trećeg gola i napravi potpuni preokret.

18:37

IZJEDNAČENJE!

72. minut - Aleksa Vukanović!

Isplatila se potpuna ofanziva crveno-belih, rezervista je pogodio i to nakon centaršuta Nmeanje Milunovića.

18:35

GOOOOOOOOOOOL!

71. minut - Mirko Ivanić!

Pogodak koji daje nadu.

18:34

Još 20 minuta!

70. minut - Pokušao je Veljko Nikolić iz slobodnog udarca, bio je precizan, ali je na pravom mestu Čubraković. Sve brani golman gostiju večeras.

18:32

Nikolić

68. minut - Veljko Nikolić se ubacio po desnoj strani, Ivanić je odigrao loptu tamo, ali mladi vezista Zvezde je pogodio samo spoljni deo mreže.

18:29

Prva izmena gostiju

Marko Živanović je u igri, umesto Đokića, pa se Njeguš opredelio da igra bez klasičnog napadača do kraja susreta u Beogradu.

Čuvaju stečenu prednost gosti iz Čajetine.

18:27

Trostruka izmena Zvezde!

Nemanja Milunović, Aleksa Vukanović i Milan Pavkov su u igri umesto Strahinje Erakovića, Srđana Spiridonovića i Ričmonda Boaćija.

18:21

GOOOOOOOOOOOOOL!

56. minut - 0:2! Pogodak Miloradovića za dupliranje prednosti Zlatiboraca!

Sjajna finta Janjića na desnom boku, centaršut i onda udarac glavom koji Borjan nije mogao da zaustavi.

Ostalo je malo više od pola sata da se Crvena zvezda izvuče iz teške situacije.

18:16

Penal?

Ostao je Marko Gobeljić da leži u kaznenom prostoru Zlatibora, nakon što je dobio udarac u glavu!

Bio je najviši u skoku posle kornera, ali od akcije nije bilo ništa jer je Čubraković stigao do lopte.

18:13

Boaći!

49. minut - Velika šansa za crveno-bele.

Idealan centaršut Degeneka, ali je Ričmond Boaći sa peterca pogodio golmana protivničkog tima.

18:10

Nastavljen je meč!

Počeo je drugi deo susreta u kom će Crvena zvezda pokušati da stigne zaostatak!

Poluvreme!

Zlatiborci vode, Janjić je strelac jedinog gola na stadonu Rajko Mitić!

17:48

Boaći!

44. minut - Prvi pravi pokušaj napadača crveno-belih.

Uhvatio je volej, ali je lopta prošla tik pored stative gola koji brani Čubraković.

17:43

Čubraković i Falćineli

38. minut - Poigravao se golman gostiju, pokušao da dribla napadača, a na kraju je samo srećom uspeo da doturi loptu do jednog od defanzivaca.

Nakon toga je Dijego pretio još jednom, glavom, ali ni ovog puta nije pogodio okvir gola.

17:40

Ponovo Falćineli

36. minut - Najopasniji igrač Crvene zvezde je ponovo bio u prilici.

Miloš Degenek ga je pogodio centaršutem, nakon sjajne kombinacije po levoj strani, ali još jedan udarac Zvezde je otišao preko gola.

17:35

GOOOOOOOOOOL!

31. minut - Gol, gol, gol!

Vodi Zlatibor!

Sjajna akcija sa leve strane, ubacivanje na penal, a zatim i sjajno ubacivanja Vasilija Janjića.

Iz prvog pravog napada gosti su savladali Milana Borjana!

17:27

Falćineli, opet!

22. minut - Ni minut kasnije, nova šansa. Gobeljić je centrirao, a italijnski napadač pokušao glavom. Još jedna dobra prilika, ali je udarac glavom otišao preko gola.

17:26

Falćineli!

21. minut - Strašan šut italijanskog napadača, ali je prečka bila saradnik Čubrakovića.

Zlatiborcima je okvir gola pomogao u ovoj situaciji.

17:23

Penal za Zvezdu?

Tražili su crveno-beli udarac sa 11 metara, ali kazneni udarac nije dosuđen.

Lopta je nakon udarca glavom Falćinelija pogodila napadača gostiju Đokića, ali je procena arbitra da je ruka bila uz telo.

17:18

Zvezdina poslednja linija

Definitivno: Gobeljić je desno, Pankov pored njega, Eraković na mestu drugog štopera, a Degenek kao levi bek.

I igra veoma ofanzivno u dosadašnjem delu susreta.

17:17

Boaći!

12. minut - Kombinovao je sa Ivanićem, ali udarac povremenog reprezentativca Gane nije bio precizan.

17:11

Spiridonović

5. minut - Velika šansa za Crvenu zvezdu, ali nema gola!

Loš udarac, nekoliko metara preko gola.

17:03

MEČ JE POČEO!

1. minut - Gledamo utakmicu Crvena zvezda - Zlatibor.

16:59

Eraković?

Ostaje pitanje ko će uz levu aut-liniju.

Možda to bude Strahinja Eraković, možda Miloš Degenek, a možda Zvezda nastupi u formaciji sa trojicom štopera?

Milana Rodića nema na klupi, ali je tamo Stefan Hajdin, koji može da popuni to mesto, ukoliko bude neophodno.

Na klupi Crvene zvezde su: Popović, Milunović, Hajdin, Sanogo, Simić, Radulović, Vukanović i Pavkov.

16:40

Napadački tandem

Biće zanimljivo videti kako funkcionišu Ričmond Boaći i Dijego Falćineli, dvojica napadača crveno-belih koji će prvi put zajedno biti starteri.

Podsećamo, njih dvojica su svojevremeno bili klupski drugovi u Sasuolu, ali su odigrali svega nekoliko mečeva zajedno. Između ostalog, u tom periodu su bili cimeri.