MAJSTOR

HOLAND NIJE S OVE PLANETE: Dominacija u Nemačkoj, ali Jovićev rekord nije oborio!

Za to će morati malo još da se potrudi...

Norveški napadač Erling Braut Holand dobio je jutros priznanje "zlatni dečak", za najtalentovanijeg fudbalera na svetu, da bi iste večeri pokazao da to i zaslužuje.

Postigao je čak četiri gola u pobedi svog Dortmunda na gostovanju Herti (5:2), i to sve za isto poluvreme, ali falio mu je jedan pogodak da bi oborio rekord Luke Jovića koji je i dalje najmlađi fudbaler koji je u Bundesligi postigao pet pogodaka na jednom meču.

Holand je svoju seriju "otvorio" u 47. minutu, dva minuta kasnije dao je i drugi, u 62. treći i na kraju u 79. četvrti pogodak za Dortmund.

Sve to nakon što je Herta vodila golom Kunje iz 33. minuta, postigao je Brazilac i drugi pogodak u 79, ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi Favrova mašina. Osim četvorostrukog strelca Holanda upisao se i Gerero u 70. minutu.

Susret je obeležio i debi mladog Jusufa Mukoke, najmlađeg igrača ikada u Nemačkoj, pošto je na teren zakoračio sa samo 16 godina i jedan dan.