SMS SA KLUPE GLEDAO BRUKANJE LACIJA U RIMU: Bride uši Rimljanima od "strašnog" Udinezea

Autor Pavle Knežević

Prvi poraz posle mesec i po dana znači korak nazad na tabeli

Izvor: Alfredo Falcone/LaPresse

Dobra serija Lacija od tri pobede uz remi sa Juventusom prekinuta je u nedelju, tamo gde su se tome najmanje nadali.

Rimski Olimpiko proteklih pet puta bio je neosvojiva tvrđava za Udinezea, ali su "zebre" danas slavile 3:1!

Na prošlih 12 duela protiv Lacija, gosti iz Udina dali su samo dva gola, a onda u nedelju postigli isto toliko za 45 minuta. Arslan u 18. i Puseto u nadoknadi prvog dela najavili su iznenađenje na Olimpiku.

Tek nakon što je Forestijeri povisio na 3:0, odbrana Udinezea se malo opustila i dozvolila Laciju da zatrese mrežu, posle greške Mate Jajala kojom je naterao svog golmana Huana Musa da obori Ćiru Imobilea i penal.

Napadač Lacija sam je izveo jedanaesterac i pogodio peti gol ove sezone, ali preostalih 20 minuta bilo je nedovoljno domaćim fudbalerima, koji su odigrali jednu od najlošijih utakmica ove sezone.

Neočekivanim porazom na Olimpiku, Lacio je propustio priliku da se priključi samom vrhu. Umesto toga ostao je na devetom mestu sa 14 bodova.

Udineze je stigao na 10. poziciju sa deset osvojenih bodova.

/Veloso 62 pen, Zakanji 83/

TABELA: Milan 20, Inter (+1) 18, Sasuolo (+1) 18, Roma 17, Juventus (+1) 17, Verona (+1) 15, Napoli 14*, Atalanta (+1) 14, Lacio (+1) 14, Udineze (+1) 10, Sampdorija 10, Kaljari 10, Benevento (+1) 10, Bolonja 9, Specija 9, Fiorentina 8, Parma 6, Đenova 5, Torino 5, Krotone 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.