SRBIN JE PRVI STRELAC SEGUNDE: Posle Partizana, on "rešeta" i u Španiji - može li da povuče Hihon ka eliti?

Još jedan vikend u kome je igrao odlično...

Izvor: YouTube/Screenshot

Uroš Đurđević je prvi strelac druge lige Španije!

Bivši fudbaler Partizana, Rada, Vitesea i još nekih klubova odlično igra za Sporting iz Hihona. U nedelju je bio dvostruki strelac za Hihon na gostovanju protiv Las Palmasa, ali loša vest za njega je što na kraju nisu uspeli da dođu do pobede - 2:3 (2:0).

Prvo je Đurđević u 24. minutu oboren u kaznenom prostoru Las Palmasa, odlučio se da izvede penal - i bio je precizan. Do drugog gola došao je u 35. minutu, kada je VAR tehnologija proveraval da li je sve bilo regularno, a srpski napadač je odahnuo kada je pogodak konačno priznat, pa je na semaforu pisalo komotnih 2:0 za Hihon.

Ipak, u nastavku preokret. Las Palmas je preko dvostrukog strelca Robera (54. i 56. minut) i Espijaua u 84. došao do sva tri boda.

Hihon će posle 15 kola ostati na četvrtom mestu tabele Segunde, a Đurđević je prvi strelac takmičenja, s tim da deli to mesto sa Raulom de Tomasom iz Espanjola i Kastrom iz Kartagene koji takođe imaju po osam pogodaka.