ZVEZDA "OVERILA" JESENJU KRUNU: Boaći dao gol, pa se OPET povredio!

Minimalac šampiona na gostovanju koje je ispalo teže nego što su očekivali.

Meč između Zlatibora i Crvene zvezde je odigran u Užicu, a Beograđani su odneli pobedu iz grada pored Đetinje - minimalnim rezultatom.

Jedini strelac bio je Ričmond Boaći, već u 17. minutu susreta, kada je iskoristio nesmotrenost domaće odbrane kod jednog prekida. Povremeni reprezentativac Gane se kasnije povredio, što je nova Stankovićeva briga, ali ima i razloga za radost u vidu ''jesenje titule''.

Iako je rani gol najavljivao otvoreniji meč, nismo dobili spektakl u 17. kolu Superlige. Crvena zvezda je propustila još nekoliko dobrih prilika, pre svega preko rezerviste Dijega Falćinelija. Ni sa tim šansama ovaj meč nije ličio na onaj u Kupu Srbije.

Podsećamo, ova dva tima su se već sastala u Kupu Srbije, na meču koji su obeležili manji incidenti na poluvremenu, zbog čega će Zvezda morati da plati pola miliona dinara. Tada smo dobili spektakularan meč, jer su momci iz Čajetine vodili 2:0 u Beogradu, da bi srpski šampion tek u finišu preokrenuo.

Do kraja 17. kola Superlige ostale su još dve utakmice, koje su na programu sutra.

Rad - Radnički Niš 13:00

Tabela: Crvena zvezda 47, Partizan 38, Vojvodina 36, Spartak 30, Čukarički 29, Proleter 29, Voždovac 27, Metalac (-1) 25, Mladost 25, Radnik 24, TSC (-1) 21, Radnički (-1) 21, Javor (-1) 18, Inđija 18, Novi Pazar 17, Napredak 16, Zlatibor 15, Rad (-1) 13, Mačva 11, Bačka (-1) 8

17:53

Kraj!

Završen je susret u Užicu, Zlatibor - Crvena zvezda 0:1!

Jedini strelac je bio Ričmond Boaći, a crveno-beli su pored 15. prvenstvene pobede osigurali i ''jesenju titulu''.

17:51

Tri minuta nadoknade...

Toliko još vremena ima domaći tim da stigne do izjednačenja i velikgo boda protiv favorita.

17:46

Poslednja izmena

Trener Zlatibora Zoran Njeguš je poslao na teren Aleksu Vidića umesto Nemanje Anđelkovića i time je završeno sa izmenama za večeras.

17:45

ZAMALO GREŠKA BORJANA!

84. minut - Poigravao se i Milan Borjan, na drugoj strani terena, kao da je probao da se revanšira. Ni njegova greška nije kažnjena. Ostaje 0:1 u Užicu.

17:44

KAKVA ŠANSA!

83. minut - Poigravao se Čubraković, nije se na vreme oslobodio lopte, a to je iskoristio Gelor Kanga.

Nije uspeo Gabonac da stigne loptu pre nego što je golman Zlatibora stigao na liniju.

17:43

Petrović!

82. minut - Odličan udarac Njegoša Petrovića sa distance, ali je još jednom Čubraković intervenisao

17:40

Pogledajte fotografije sa meča u Užicu!

17:34

Izmena!

Kao što rekosmo, Dejan Stanković pravi petu izmenu.

Gelor Kanga će odigrati poslednjih petnaestak minuta susreta nakon što je zamenio Ričmonda Boaćija.

17:33

Povreda Ričmonda Boaćija!

Nekoliko minuta mu je ukazivana pomoć, morao je da napusti igru, ali se vratio. Probaće momak iz Gane, ali deluje da je on prvi kandidat za poslednju izmenu Dejana Stankovića.

17:27

Izmene...

Još dve u Crvenoj zvezdi, a tu je i četvrt Zlatibora.

Milan Gajić ulazi na desni bok, umesto Marka Gobeljića, dok je na drugoj strani terena Veljko Simić u igri umesto Andrije Radulovića.

Bogdan Miličić menja Milana Jezdimirovića u domaćoj ekipi.

17:25

Falćineli!

65. minut - Kako brani večeras Dušan Čubraković!

Sada skida odličan šut Dijega Falćinelija, kog je odlično proigrao Boaći.

17:20

Nova izmena

60. minut - Treću promenu pravi Zoran Njeguš.

Mladi Nikolov je na terenu, a zamenio je Vasilija Janjića.

17:11

Prvi žuti karton za Zvezdu!

50. minut - Zbog faula nad Đokićem javnu opomenu je zaradio Njegoš Petrović.

17:10

Falćineli!

49. minut - Dobra prilika za Italijana, tek nekoliko minuta nakon ulaska. Probao je spoljnom, ali lopta odlazi preko gola.

17:10

Izmene, izmene...

Ukupno četiri na početku drugog dela.

Dejan Stanković je na teren poslao Nemanju Milunovića i Dijega Falćinelija koji su zamenili Strahinju Erakovića i Srđana Spiridonovića.

Zoran Njeguš je uveo Počeka i Živanovića.

17:05

Nastavlja se utakmica u Užicu!

46. minut - Počinje drugi deo meča između Zlatibora i Crvene zvezde!

16:58

Ovako je u slikama izgledao prethodni meč!

Crvena zvezda i Zlatibor su se sastali u Kupu Srbije, kada je odigrana spektakularna utakmica. Podsetite se!

16:49

Poluvreme

Crvena zvezda zasluženo vodi protiv Zlatibora u Užicu, a strelac gola je Ričmond Boaći.

16:49

Nikolić!

45. minut - Moglo je lako da bud 0:2!

Veljko Nikolić je bio u prodoru i pokušao je da se ušeta u gol Zlatibora.

Prvo jedan odličan lažnjak, zatim i pokušaj loba - Čubraković uspeva da sačuva svoju mrežu!

Golman domaćih je ubedljivo najbolji pojedinac u dosadašnjem delu meča.

16:47

POGLEDAJTE GOL BOAĆIJA

Centrirao je Spiridonović, a asistnet je Pankov. Pogodio je Ričmond Boaći, ovako!

16:41

Spiridonović!

39. minut - I Srđan Spiridonović je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je Dušan Čubraković ponovo na pravom mestu. Odbranio je i ovaj udarac golman Zlatibora.

16:39

Vukanović!

37. minut - Nameštao se aleksa, nameštao i nameštao, a kada je video da ga niko neće blokirati uputio udarac ka golu Čubrakovića.

Odlazi lopta pored leve stative, bio je neprecizan za oko metar.

16:33

Prvi žuti karton!

31. minut - Mladi Jovan Radović je opomenut, zbog faula nad Njegošem Petrovićem.

Bonus igrač Zlatibora je faulom nad Zvezdinim bonus igračem prekinuo kontru crveno-belih.

16:30

Zvezda je preuzela igru

27. minut - Iako je na početku meča Zlatibor bio prilično visoko, praktično pred golom Crvene zvezde, brzo su domaći fudbaleri odustali od tog koncepta.

Sada se igra na polovini Zlatibora, a mnogo fudbalera Crvene zvezde učestvuje u završnici svake od akcija. Jedan dobar šut Spiridonovića zaustavlja Čubraković.

16:21

GOOOOOOOOOOL

Strelac je Ričmond Boaći!

Centaršut Spiridonovića sa desne strane, odlično izveden prekid i gužva u kaznenom prostoru. Ričmond Boaći je iskoristio svoj golgeterski gen i sa svega nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

16:18

PREČKA!

16. minut - Gobeljić je gađao sa desne strane, a povremeni reprezentativac Gane je trzajom glave pogodio prečku. Pripretio je posle toga i Andrija Radulović, ali nema gola posle najbolje akcije Crvene zvezde.

16:13

Loš faul Petrovića

11. minut - Njegoš je bio u duelu sa Irfanom Đakovcem, napravio je prekršaj na dvadesetak metara, što je delovalo kao idealna prilika za udarac.

Krstić pogađa samo živi zid.

16:07

Mirnih pet minuta

5. minut - Zlatibor je ''izašao'' neočekivano visoko i to je najzanimljiviji detalj nakon prvih pet minuta fudbala u Užicu.