Završnica za infarkt

MILENKOVIĆ GOLČINOM SPASIO FIORENTINU U 98. MINUTU: Njegov šut se odbio od prečke i "oteo" Đenovi bod! (VIDEO)

Kakav je ovo bio meč!

U poslednjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A u ponedeljak uveče, Đenova se branila svih 90 minuta i onda posle samo jednog kontranapada bila na korak od velikog trijumfa.

Ipak, tako nije mislio reprezentativac Srbije Nikola Milenković, koji je u osmom minutu sudijske nadoknade spasio domaćina novog poraza.

Iako je Fiorentina nastavila seriju utakmica bez pobede, mnogo je zadovoljnija ishodom ovog meča od gostiju, koji su vodili do samog kraja.

Kod domaćina iz Firence, srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Nikola Milenković odigrali su gotovo ceo meč, baš kao i Ivan Radovanović u dresu Đenovljana, ali ljubitelji fudbala nisu videli praktično ništa interesantno na "Artemio Frankiju" do samog finiša.

Tim Ćezara Prandelija jeste bio evidentno bolji i mnogo opasniji pred golom Federika Marćetija, ali nije uspeo da realizuje nijednu od nekoliko izglednih šansi, koje su stvorili Dušan Vlahović i Đakomo Bonaventura, pa je u 89. minutu usledila kazna.

SIjevnula je kontra koju je Marko Pjaca rutinski završio za vođstvo Đenovljana - 0:1.

I kad su "ljubičastima" sve lađe potonule, u posljednjim trenucima sudijskog vremena, posle gužve u kaznenom prostoru pogodio je Milenković i to iz drugom pokušaja kada se lopta od prečke odbila u mrežu - 1:1.