VAŽAN TRIJUMF

MILOJEVIĆ PREŽIVEO ULTIMATUM SAUDIJACA: Iz penala u finišu za drugo mesto na tabeli!

Nije bilo lako, ali su uspeli...

Al Ahli Vladana Milojevića se prethodnih nedelja mučio, pominjalo se da mu je utakmica protiv Al Nasra ultimatum i da mora da slavi ako hoće da ostane na mestu trenera. I uspeo je.

Tim nekadašnjeg trenera Crvene zvezde savladao je Al Nasr 2:1, ali posle mnogo muka.

Taman kada se činilo da će Al Ahli posle poraza 4:3 u prethodnom kolu sada ostati bez trijumfa i protiv tima koji se nalazi u zoni ispadanja, Milojevićevi puleni su uspeli da prelome meč u svoju korist.

Pogodak Fetuhua iz penala u 89. minutu je Al Ahliju doneo 2:1 i trijumf vredan ostanka u vrhu tabele u ovoj ranijoj fazi šampionata Saudijske Arabije.

Sada je Al Ahli ponovo malo prišao vodećem Al Hilalu, na tri boda zaostatka, ali i uz utakmicu više, nakon njihovog osmog meča.

Bila je Milojevićevom timu preko potrebna pobeda, pošto su svi u sećanju osim poraza protiv Damaka imali i onih 2:2 protiv Al Šababa, pa je već u ranoj fazi sezone počelo da se priča da se srpski stručnjak u Džedi neće još dugo zadržati.

Na terenu se u drugom poluvremenu našao i Marko Marin, ali bivši kreativac Zvezde nije imao konkretniji učinak.