Ubedljivo!

MARKO NIKOLIĆ NE PAMTI OVAKAV PORAZ: Krasnodar brojao do pet u derbiju Premijer lige!

Autor Dušan Ninković

Težak poraz na gostovanju.

Ove sezone su igrali Ligu šampiona, ali bi naredni mogli da ostanu bez Evrope! Lokomotiva koju predvodi Marko Nikolić ne blista u Premijer ligi Rusije, a danas je doživela ubedljiv poraz.

Bolji od Moskovljana je bio Krasnodar (5:0), koji je sada prišao Nikolićevom timu na samo bod zaostatka.

Goleadu su otvorili Kaleson u 5. minutu susreta i Kabelja šest minuta kasnije, što je bilo dovoljno da Lokomotiva poklekne. Njihov pokušaj da se vrate u meč je propao, jer je u finišu prvog dela susreta prvo VAR poništio gol Ramireza, a zatim Mirančuk promašio penal!

Kada već izjednačenje nije bilo moguće, Berg je uvećao prednost u 75. minutu, Sulejmanov je povisio na 4:0, a Šveđanin Berg je postavio konačan rezultat pet minuta pre kraja susreta.

Nakon nepotpunog 18. kola u Premijer ligi Rusije lider je Zenit sa 38 bodova, a najbliži pratioci su mu Spartak sa 35 bodova i CSKA sa 33 boda i utakmicom manje. Lokomotiva je na sedmoj poziciji, sa deset bodova manje od lidera!