Mogu li, konačno?

HOFENHAJM PONOVO U RASULU: Razbio ih je ''večiti vicešampion'', novi lider Bundeslige!

Autori Goran Arbutina Dušan Ninković

"Farmaceuti" iz Leverkuzena ne staju, posle mnogo godina napadaju titulu koju nemaju!

Fudbaleri Bajera potrudili su se da naprave sjajan uvod za derbi protiv šampiona Nemačke i Evrope koji će biti odigran u subotu. "Farmaceuti" su u nedelju na svom terenu savladali Hofenhajm 4:1 i preskočili Bajern koji je dan ranije "kiksnuo" u Berlinu.

Rekorder po broju vicešampionskih "titula", čak pet ih je sakupio krajem prošlog i početkom ovog milenijuma, sedmom pobedom u sezoni preuzeo je lidersku poziciju ispred Bajerna, Lajpciga, Volfsburga...

Iako Hofenhajm igra dobro u Ligi Evrope, gde je završio na prvom mestu u grupi ispred Crvene zvezde, u domaćem prvenstvu mu odavno ne cvetaju ruže, a to se ponovilo i ovog vikenda.

Samo četiri minute trebalo je Bajeru da povede preko Bejlija, koji je nakon manje od pola sata igre bio već dvostruki strelac. Hofenhajm je uspeo da smanji na 2:1 u 50. minutu igre, ali je Bajer povisio posle samo samo pet minuta, da bi do kraja utakmice gosti ostali bez čak dvojice igrača i bilo kakvih šansi za spas.

To je samo potvrdio Alario pogotkom iz penala u nadoknadi za 4:1.

Tako je ekipa protiv koje je Crvena zvezda igrala u Evropi ostala na učinku od 12 bodova, iako je u Bundesligi odigrano već 11 rundi. Hofenhajm u tekućoj sezoni ima samo tri pobede, tri remija i pet poraza.

Bajer će pre nego što dočeka Bajern u utorak odigrati "Derbi Rajne“ u Kelnu, ali i Bajern u sredu očekuje težak duel protiv Volfsburga koji je kao i Leverkuzen bez poraza ove sezone.

U meču odigranom u nedelju nešto ranije Šalke je bio blizu prve pobede ove sezone, ujedno prve nakon 26 mečeva, ali je uprkos velikom preokret osvojio samo bod u Augzburgu. Sve do trećeg minuta sudijske nadoknade na semaforu je stajalo 1:2, a onda je Rihter pogodio za konačnih 2:2 i podelu bodova.