NEJMAR U SUZAMA IZNET SA TERENA: Košmar Pari Sen Žermena na "Parku prinčeva"!

I poraz i povreda najboljeg igrača!

Grozna noć za Pari Sen Žermen!

Šampion Francuske izgubio je na svom terenu u derbiju protiv Liona (0:1), a uz to ostao do daljeg bez najboljeg igrača, Nejmara. Brazilski as bio je žrtva grubog faula Tijaga Mendeša, koji ga je tako faulirao da je odmah bio isključen.

U pitanju je povreda zgloba i Nejmara je tako jako bolelo da je plakao dok su ga iznosili sa terena u svlačionicu. Dogodilo se to u nadoknadi drugog poluvremena, dok je Lion branio pobedu kojom je prestigao domaćina na tabeli i zauzeo drugu poziciju, sa istim brojem bodova kao Lil.

Odlučujući momenat utakmice bio je gol napadača iz Zimbambva Tina Kadevera, koji je u 35. minutu iskoristio grešku Presnela Kimpembea i ispostavilo se – doneo veliki trijumf svom timu.

Iako je u Francuskoj odigrano tek 14 kola, PSŽ je doživeo čak četiri poraza, pa je trka za prvo mesto za sada otvorenija nego godinama unazad.