GUŽVA U VRHU

IGRAO JE ZA MILAN, ONI SU GA SE REŠILI, A SADA JE UZDRMAO "ROSONERE": Zaboravljeni špic "terorisao" Donarumu!

Nekadašnji igrač Milana naterao bivši klub da prospe bodove.

Nakon nekompletnih 12 kola, razlika između vodećeg Milana i drugoplasiranog Intera sada je samo bod!

Milan je teškom mukom uspeo da ostane neporažen na gostovanju u Đenovi (2:2), dok je Inter u derbiju bio uspješniji od Napolija i minimalnom pobjedom 1:0 stigao na korak zaostatka za gradskim rivalom.

U derbiju na "Đuzepe Meaci", i jedni i drugi kao da su čekali grešku protivnika, nisu želeli da preuzmu odgovornost, tako da u prvih 70 minuta praktično da nije bilo uzbuđenja. Ali je zato "prštalo" u posljednjih 20.

Sve je krenula od 70. minuta, kada je David Ospina srušio Matea Darmijana koji je bio u prodoru, sudija Davide Masa pokazao je na penal, a Lorencu Insinjeu put u svlačionicu zbog prigovora. Siguran realizator bio je Romelu Lukaku.

Iako sa igračem manje, Napolitanci se nisu predavali. U 80. minutu Mateo Politano imao je sjajnu šansu da šokira domaćina, ali je Samir Handanović fenomenalno intervenisao. U nadoknadi još dvije odlićne šanse za Napoli, Andrea Petanja čak je pogodio stativu, ali slovenački čuvar mreže ostao je nesavladan.

Istovremeno na "Marasiju", Milan je u Đenovi stizao zaostatak od dva gola. Đenovljani, koji su u dosadašnjem delu prvenstva imali samo jednu pobedu, na krilima dvostrukog stjelca Matije Destra vodili su 2:0, ali su "rosoneri" uspjeli da iščupaju bod.Nekadašnji napadač Milana na koga su mnogi zaboravili tako je imao jedno od najboljih večeri karijere, ali je na kraju Milan uspeo da izednači.

I Bolonja je gubila 0:2, ali je tim Siniše Mihajlovića uspio da se vrati baš kao i Milan, te osvoji bod, iako je duboko u nadoknadi mogao do sva tri.

Musa Barou u 92. minutu spasio je Bolonju poraza, a isti igrač imao je šansu u 96. minutu za pobjedu, ali nije uspio da realizuje penal.

Svoj meč odigrali su i Fiorentina i Sasuolo, bilo je nerešeno 1:1, a jedini gol na meču postigao je reprezentativac Srbije Dušan Vlahović.

Roma - Torino (20.45)

TABELA: Milan 28, Inter 27, Juventus 24, Napoli 23*, Sasuolo 23, Roma (-1) 21, Verona 19, Atalanta (-1) 18, Lacio 18, Udineze (-1) 14, Sampdorija 14, Kaljari 13, Bolonja 13, Benevento 12, Specija 11, Parma 11, Fiorentina 10, Đenova 7, Torino (-1) 6, Krotone 6.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.